ניגריה: מאה תלמידות תיכון נחטפו מבית הספר

מורה בבית ספר בניגריה דיווח כי כמאה תלמידות נחטפו באיומים משערי בית ספר תיכון במזרח המדינה. המורה העריך כי החוטפים שייכים לארגון הטרור האסלאמי בוקו האראם. אתמול נהרגו 71 בני אדם בפיגוע בבירה אבוג'ה, שעל פי הערכות בוצע גם כן על ידי בוקו האראם

הלחימה בניגריה נמשכת: כמאה תלמידות בניגריה נחטפו מבית ספר בבורנו שבמזרח המדינה. אחד המורים בבית הספר דיווח כי חמושים אסלאמיים חטפו את הבנות משער בית הספר הממשלתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המורה, עודו מוסא, העריך כי החוטפים שייכים לארגון הטרור האסלאמי "בוקו האראם", שביצע בעבר מתקפות על בתי ספר בצפון המדינה. אתמול נהרגו 71 בני אדם לפחות בפיגוע בתחנת אוטובוס בבירת ניגריה אבוג'ה. 124 בני אדם נוספים נפצעו, לפי הדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, והמשטרה מעריכה כי "בוקו האראם" הוא שעומד גם מאחורי הפיגוע הזה.

בחודש שעבר נהרגו, על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, כ-100 בני אדם בפשיטה של עשרות חמושים על שלושה כפרים במרכז המדינה, זאת על רקע סכסוך אתני מתמשך.

על פי הפרסומים, כ-40 גברים פשטו על הכפרים שבאזור קדונה, כשהם חמושים בסכינים ורובים, החלו לטבוח במקומיים ואף שרפו בתים במהלך התקיפה. "הם לא חסו על נשים וילדים", תיאר תושב האזור שניצל בנס את רגעי האימה, והוסיף כי בשלושת הכפרים שהותקפו, נותרו רק חמישה בתים שעומדים עדיין על תילם.

זוהי רק האחרונה בשורה של תקריות אלימות, במסגרת הסכסוך הנמשך זה שנים בין קבוצות אתניות ודתיות שונות במדינה. רק בחודשיים האחרונים נרצחו כ-130 בני אדם בשתי תקיפות של קיצוניים אסלאמיים על כפרים בצפון-מזרח המדינה. האחראים למעשי הטבח הם המורדים הניגרים, הנאבקים בניסיון ליצור מדינה אסלאמית בדלנית בצפון המדינה, אזור שמרבית תושביו מוסלמים.