תיעוד: התנפלו על המועמד לנשיאות והכו אותו

לאחר דברים שאמר בדיון טלוויזיוני חיכו לאולג צריוב, המועמד הפרו-רוסי לנשיאות אוקראינה, מפגינים שהתנפלו עליו מחוץ לתחנת הטלוויזיה ופצעו אותו באורח קשה. בתיעוד האירוע נראים הפעילים מקיפים את צריוב מכל הכיוונים ומכים אותו באכזריות

האלימות באוקראינה גוברת - וגם הפוליטיקאים לא חסינים: הבוקר (ג') הכו פעילים אוקראינים את המועמד הפרו-רוסי לנשיאות אוקראינה, אולג צריוב, ופצעו אותו באורח קשה בקייב. צריוב הותקף לאחר דברים שנשא בטלוויזיה האוקראינית במהלך פאנל בו השתתף עם מועמדים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מהמפגינים ככל הנראה זעמו על דבריו של צריוב, שאותם פירשו כתמיכה בפלישה הרוסית לאוקראינה. "לא קראתי לשלוח כוחות רוסים, אני מתנגד לזה", טען צריוב לאחר שהוכה. בסרטון נראים הפעילים מקיפים את צריוב מכל הכיוונים בפתח תחנת הטלוויזיה ומכים אותו באכזריות.

הפעילים מקיפים תחנת הטלוויזיה (רויטרס)

כוחות הביטחון חילצו את המועמד לנשיאות מתוך ההמון הזועם ופינו אותו לבית חולים בעיר. מבית החולים מסר צריוב הודעה בה הצהיר, כי המקרה לא ישפיע על החלטתו לרוץ לנשיאות אוקראינה במאי הקרוב.

זהו איננו המפגש האלים הראשון בין צריוב לפעילים אוקראינים: בשבוע שעבר מפגינים בעיר מיקולאיב שבדרום המדינה הכו אותו במהלך ביקור של פעילים בדלנים פרו-רוסים בבית חולים בעיר. המועמד הפרו-רוסי, שתומך בחברות אוקראינה באיחוד המכס הרוסי ולא באירופאי, זוכה כרגע בסקרים לתמיכה מועטה - כ-1% - לקראת הבחירות שייערכו בסוף חודש מאי.