פוטין: מודאג מהאירועים באוקראינה

נשיא רוסיה הביע דאגה לנוכח המתח הגובר בין שתי המדינות. במקביל, פנה נשיא אוקראינה הזמני אלכסנדר טורצ'ינוב לאו"ם בבקשה לקבלת סיוע. היום ב-09:00 פקע האולטימטום שהציב טורצ'ינוב לחמושים הפרו-רוסים שלפיו עליהם לעזוב את מבני הממשל שעליהם השתלטו

ארכיון (רויטרס)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אומר היום (ב') כי הוא "מודאג מאוד" מהאירועים האחרונים באוקראינה, ובכללם השתלטות הפעילים הפרו-רוסים על מבני ממשל במזרח המדינה יחד עם האולטימטום האוקראיני שהציב הנשיא הזמני. כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס. במקביל, פנה נשיא אוקראינה הזמני אלכסנדר טורצ'ינוב לאו"ם וביקש סיוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתיחות באוקראינה מגיעה היום לשיאה עם פקיעת האולטימטום שהעניק הנשיא הזמני לחמושים הפרו-רוסים שהשתלטו במהלך השבוע החולף על מבני ממשל במזרח המדינה. לפי שעה, נראה כי החמושים הפרו-רוסים לא מתייחסים ברצינות לאיומים של הנשיא, שהצהיר כי יפנה אותם בכוח אם לא יענו לקריאותיו עד השעה 09:00 הבוקר.

"מודאג מאוד". פוטין (רויטרס)

בינתיים, ההפיכה הרוסית במזרח אוקראינה נמשכת, כשכ-100 חמושים השתלטו הבוקר על מבנה ממשל נוסף במזרח המדינה. שגריר בריטניה באו"ם העריך בלילה כי רוסיה כינסה וציידה עשרות אלפי חיילים בגבול עם אוקראינה, בנוסף ל-25 אלף חיילים שכבר נמצאים בשטח חצי האי קרים, שסופח לרוסיה.

"צילומי הלוויין מראים שבין 35 ל-40 אלף חיילים נמצאים בקרבת הגבול, כולל מטוסים, טנקים, ארטילריה ויחידות תובלה", אמר השגריר מארק ליאל גרנט בדיון חירום במועצת הביטחון של האו"ם.