החיפוש אחר המטוס המלזי: אותר כתם שמן

מתאם צוותי החיפוש האוסטרלי, הגנרל אנגוס יוסטון, הודיע כי אותר כתם שמן באזור החיפושים אחר המטוס המלזי הנעדר; לאחר שנראה כי משדר המטוס כבה, תסרוק צוללת לא מאויישת את קרקעית הים

החיפוש אחרי המטוס (ארכיון) (רויטרס)

האם סוף סוף התגלתה ראייה מוחשית ראשונה למיקומו של המטוס המלזי? מתאם צוותי החיפוש אחר המטוס המלזי הנעדר, הגנרל האוסטרלי אנגוס יוסטון, הודיע כי אותר כתם שמן באזור החיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, הודיע יוסטון כי לסריקות תצטרף צוללת בלתי מאויישת שתחפש אחר שרידי המטוס בקרקעית הים. הצוללת תנסה למפות את הקרקעית אזורי החיפוש בעזרת סונאר. "לא קיבלנו שידור אחד מהקופסה השחורה כבר שישה ימים, כנראה שהגיע הזמן לרדת אל מתחת לים", אמר יוסטון. זאת לאחר שככל הנראה נגמרה הסוללה של משדר המטוס.

המטוס אמנם לא נמצא 38 ימים אחרי שנעלם, אך שידוריו נקלטו וסייעו בחיפושים. לדברי הגנרל, האותות צמצמו משמעותית את אזורי החיפוש, והפכו את סריקת קרקעית הים למעשית. "לא בטוח שזה מה שימצא את המטוס, ייתכן שגם זה לא יועיל", הדגיש יוסטון.

בסוף השבוע הביע ראש ממשלת אוסטרליה אופטימיות זהירה, ולפיה האותות שהגיעו מקרקעית האוקיינוס ההודי - מקורם אכן בקופסא השחורה.

בביקור שערך בסין, שרוב ההרוגים מהתרסקות המטוס הם אזרחיה, סיפר ראש הממשלה האוסטרלי טוני אבוט כי אנשיו בטוחים שאותם "פינגים", אותות המגיעים מלב ים הם אכן של הקופסא מהמטוס שנמצא במרכזו של אחד החיפושים המשמעותיים ביותר שנערכו בעשורים האחרונים.