דיווחים בארה"ב: 3 הרוגים מירי לעבר מרכזים יהודיים בקנזס

שלושה בני אדם נהרגו מאש שנפתחה לעברם מחוץ למרכז קהילתי יהודי ומחוץ לבית דיור מוגן לקשישים בקנזס שבארה"ב. חשוד בשנות ה-70 לחייו נעצר ולפי הדיווח צעק: "הייל היטלר"; שליחת הסוכנות היהודית לקנזס סיטי: "לא היו התרעות ממוקדות"

החשוד בירי לעבר מרכזי הקהילה היהודית (מתוך אתר jpupda)

גבר חמוש פתח אמש (א') בירי מחוץ למרכזים של הקהילה היהודית באוברלנד פארק, פרבר של העיר קנזס סיטי שבארה"ב. שלושה בני אדם נהרגו מהאש שנפתחה לעברם סמוך למרכז הקהילתי היהודי 'JCC' ולבית הדיור המוגן לקשישים 'כפר שלום'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח ברשת הטלוויזיה המקומית KCTV5, חשוד אחד נעצר במרחק של קילומטר מבית האבות וצעק "הייל היטלר" בעת שנלקח לניידת המשטרה. סגר הוטל על האזור ונסיבות האירוע טרם התבררו.

במרכז הקהילתי נערכה תחרות כשרונות (KSHB-TV)

מפקד משטרת אוברלנד פארק, ג'ון דאגלס מסר היורה שנעצר נמצא בשנות ה-70 לחייו. דאגלס הוסיף כי מוקדם לקבוע בוודאות בשלב זה אם מדובר בפשע שנאה. בהצהרה שמסרה המשטרה נאמר כי היא תחקור את התבטאויותיו של היורה בעת מעצרו, כמו גם החשד כי ברשות החשוד היו כלי נשק נוספים.

זירת האירוע (KSHB-TV)

האירוע החל סמוך לשעה 13:00 (שעון מקומי), אז נפתח ירי מחוץ למרכז הקהילתי היהודי בעיר, שם נערכו באותה העת אודישנים לתחרות כישרונות לנוער, ובבית הדיור המוגן הנמצא במרחק של כשני קילומטרים מהמרכז הקהילתי. בעמוד הפייסבוק של המרכז הקהילתי היהודי עדכן כי אחת מזירות הירי הייתה חניון המרכז הקהילתי.

נעצר חשוד בביצוע הירי (KSHB-TV)

למקום הגיעו כוחות FBI, שעורכים סריקות נרחבות בשיתוף עם כוחות שיטור מקומיים. בין היתר, הם בדקו משאית חשודה שחנתה ליד המרכז הקהילתי היהודי ושמשותיה נופצו. מייק מטקלף, עד ראייה לאירוע, סיפר לרשת פוקס: "הלכתי עם בני אל תוך המרכז הקהילתי היהודי ולפתע שמענו יריות. הסתובבתי לימיני וראיתי אדם שעומד מחוץ למכונית עם רובה. צעקתי לבני לרוץ מהר ככל שביכולתו".

הרב הרברט מנדל, קצין הדת במשטרת אוברלנד פארק אמר כי בין ההרוגים נער ואישה מבוגרת. מנדל הוסיף: "העיתוי נוראי, עושה רושם כי זהו פשע שנאה". "למיטב הבנתי מדובר בפעולה שביצע אדם בודד, שנלכד ונמצא תחת שליטה כעת" אמר קצין הדת.

בית הדיור המוגן 'כפר שלום' (KSHB-TV)

כתבת רשת KSHB ליסה בנסון סיפרה כי "המרכז הקהילתי המה בילדים בשעה שהחל הירי. דלתות המרכז ננעלו עם תחילת הירי, וכמה מהילדים נלקחו למלתחות שם הורו להם לשכב על הרצפה".

צלם של רשת החדשות שוחח עם עד ראייה נוסף, שלא נפצע באירוע, שאמר כי אדם חמוש כיוון אליו את הרובה וירה בחלונות רכבו.


יהב ברנע, שליחת הסוכנות היהודית לקנזס סיטי אמרה בראיון ל"החדשות הלילה": במרכז הקהילתי JCC נמצא המשרד בו אני עובדת, מרחק דקות בודדות של נסיעה מדירתי". ברנע הוסיפה כי לא התקבלו התרעות מיוחדות בתקופה האחרונה וכי "על אף שלרוב סביב פסח יש עלייה בכמות ההתרעות, לא היו התרעות ממוקדות לאזור קנזס סיטי".

בנוגע לעיתוי אירוע הירי אמרה שליחת הסוכנות: "זהו יום לא פשוט, במיוחד לקראת פסח. אין ספק שזו סיטואציה מפחידה ועצובה לקהילה שלנו, במיוחד אם יתברר לבסוף שזהו פשע שנאה".