מוסקבה: אלפים הפגינו לזכר בכיר האופוזיציה שנרצח

ההתנקשות בבוריס נמצוב, אחד הקולות הבולטים ברוסיה נגד ממשל פוטין, ממשיך לזעזע את רוסיה. אלפי מוסקבאים יצאו להפגין לזכרו, בהפגנה בה השתתפו גם ראשי האופוזיציה לפוטין וגם רוסים המודאגים מהידרדרות המצב הביטחוני בארצם. "אני מפחדת שהמדינה מידרדרת לפאשיזם", אמרה אחת המפגינות

אלפי בני אדם הפגינו היום (ראשון) במרכז מוסקבה לזכרו של בוריס נמצוב, בכיר האופוזציה שנרצח בעיר בסוף השבוע. האלפים נשאו תמונות של נמצוב ושלטים הקוראים לממשל לערוך חקירה אמיתית ושקופה של הרצח. המפגינים עצמם הביעו ספק בהצהרות הממשל, שהכחיש בתוקף כל מעורבות ברצח ואמר כי הרשויות יעשו הכל כדי למצוא את הרוצחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם הרשויות באמת לא היו מעורבות ברצח, אז צריך לעשות את החקירה המקיפה ביותר והמהירה ביותר כדי להביא את אלו שביצעו את המעשה בפני בית המשפט, למצוא את המזמינים של הרצח ולא רק את המבצעים", אמר בהפגנה גנאדי גודקוב, איש אופוזיציה שנאם בפני ההמונים. "רק אז אנחנו נוכל להיות בטוחים שהממשל אומר אמת".

ההפגנה במוסקבה, אמש (רויטרס)
המפגינים נשאו לא רק את דגלי רוסיה אלא גם את דגל אוקראינה - מחזה נדיר במיוחד במוסקבה - על מנת להביע סולידריות עם נמצוב שהתנגד למעורבות הרוסית במלחמת האזרחים במדינה. "התקרית הזאת, הרצח הזה, זעזע אותי לחלוטין", אמרה ויקטוריה מאזור, תושבת מוסקבה שהשתתפה בהפגנה. "זו טרגדיה איומה. אני מפחדת שהמדינה מידרדרת לפאשיזם. זה מגוחך לחלוטין שפעיל אופוזיציה נהרג במרכז העיר ליד הקרמלין. זה דבר בלתי נסבל ובלתי אפשרי לקבל במדינה".

נמצוב, בן 55 במותו, כיהן כסגן ראש הממשלה בתקופתו של הנשיא ילצין ומאז עלייתו לשלטון של פוטין היה אחד המתנגדים הבולטים למדיניותו. נשיא אוקראינה פורושנקו טען אמש כי נמצוב עמד לחשוף פרטים על המעורבות הרוסית במלחמת האזרחים במדינה, ולכן נרצח. נמצוב נורה למוות בגשר במרכז מוסקבה, כמה עשרות מטרים מהכיכר האדומה ומלשכתו של הנשיא פוטין.