קרבות באוקראינה: הצבא האוקראיני נגד חמושים פרו-רוסיים

כוחות הבטחון באוקראינה יצאו לפעולה צבאית נגד ארגוני החמושים הפרו-רוסיים שהשתלטו על בנייני ממשל וערים במזרח המדינה. שר הפנים האוקראיני: נילחם בטרור. הכוחות הרוסים משיבים אש, על פי הדיווחים - איש צבא אוקראיני אחד נהרג ועוד חמישה נפצעו

כוחות הביטחון האוקראינים פתחו הבוקר (א') בפעולה צבאית בניסיון לבלום את ההשתלטות של כוחות רוסיה על מזרח המדינה. שר הפנים האוקראיני הכריז הבוקר על "מבצע נגד הטרור" אחרי שכוחות פרו-רוסיים השתלטו אתמול על עוד בניין ממשל במחוז מזרח אוקראיני, סמוך לגבול הרוסי. על פי הדיווחים מאוקראינה, הכוח הפרו רוסי מגיב לתקיפת כוחות הביטחון באש נגדית. איש צבא אוקראיני נהרג במהלך העימות, עוד חמישה נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מבצע ללוחמה בטרור יצא לדרך בסלביאנסק", הודיע שר הפנים ארסאן אוואקוב. "את המבצע מובילים אנשי היחידה ללחימה בטרור. כוחות מכל יחדות גופי הביטחון במדינה ייקחו חלק בפעולה".

העיר סלביאנסק, עיר אוקראינית במרחק 150 ק"מ מהגבול הרוסי, הפכה למוקד העימות בין כוחות פרו-רוסיים לכוחות אוקראינים אחרי שהכוחות הרוסים השתלטו על בניין הממשל והציבו עמדות קרב סביב העיר.

במהלך ההשתלטות התקיימה בעיר הפגנת תמיכה ברוסיה שארגנו התושבים, ביניהם עשרות נשים מבוגרות שנעמדו מול בניין הממשל שנכבש והפגינו תמיכה בחמושים שהשתלטו על הבניין. המפגינים הפרו-רוסיים החזיקו שלטים עליהם כתבו את דרישתם למשאל עם על הפרדת חבל הארץ המזרח אוקראיני מהממשל בקייב.

"אין לנו כסף, אנחנו אפילו לא יכולים לטפל בחולים שלנו", אמרה אחת המפגינות. "זו מציאות בלתי נסבלת. אנחנו רוצים שלום. אנחנו רוצים שיהיה במדינה שלנו חוק נורמלי". שר הפנים האוקריני קרא לתושבים באזור לא לצאת מהבתים ולא להגיע למרכז העיר סלביאנסק.