שריפת ענק בצ'ילה: לפחות 2 נהרגו, מאות בתים נחרבו

אלפי תושבים בעיר ולפראיסו בצ'ילה פונו מבתיהם לאחר ששריפת ענק כילתה כ-500 בתים ברחבי העיר וגרמה למותם של שני אנשים. חלק מהתושבים סבלו משאיפת עשן ומפגיעות שטחיות. "קודם רעידות האדמה ועכשיו זה - זה נורא", אמרה אחת התושבות

אש שפרצה בעיר החוף ולפראיסו בצ'ילה הפכה הלילה לשריפת ענק: הרוחות החזקות מהאוקיינוס השקט ליבו את השריפה, שהשמידה לפחות 500 בתים. שני בני אדם נהרגו, ומספר תושבים דיווחו על פציעות קלות ושאיפת עשן וקיבלו טיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא מישל בשלה הכריזה על מצב חירום, וראש העיר חוזה קסטרו טען כי מדובר בשריפה הגרועה ביותר בתולדת העיר. אלפי תושבים פונו מהאזור מחשש לחייהם.

"מזג האוויר מסבך את המצב", הדגיש גיז'רמו דה לה מאזה, בכיר ברשויות החירום במדינה. "הרוח לא עוזרת לנו, והפינוי הוא בעדיפות עליונה, לצד השגת שליטה באזור השריפה".

"קודם רעידת האדמה ואז זה" (רויטרס)

ייצוא הנחושת לא נפגע (AP)

אחת התושבות אמרה: "השריפה התחילה במורד הגבעה וטיפסה לעבר הבתים. פחדנו, ונאלצנו לברוח כי היה מאוד קשה". "קודם רעידות האדמה ועכשיו זה - זה נורא, כי זה פוגע בכל כך הרבה אנשים", הוסיפה תושבת נוספת.

המשרד לענייני חירום בצ'ילה הכריז על אזהרה מפני שריפות באזור, וצוותי כיבוי רבים הוזעקו למקום. עד כה לא נרשמה פגיעה בייצוא הנחושת מהאזור, שנחשב למוביל בעולם בתחום.