צפו: המרתון הקר ביותר בעולם

47 רצים מ-20 מדינות לקחו חלק באחת מתחרויות הריצה הקשות ביותר בעולם: תחרות מרתון בקוטב הצפוני. עם טמפרטורות של 30 מעלות מתחת לאפס, הצליח אצן אמריקני לסיים במקום הראשון בזמן של קצת יותר מארבע שעות. "זה ללא ספק המרתון הכי קשה שהשתתפתי בו", סיפר. צפו בתמונות מהתחרות

כבר יותר ממאה שנים שספורטאים מכל רחבי העולם נוהגים למתוח את יכולותיהם הגופניות עד לקצה בהשתתפות בריצת המרתון המסורתית, אבל המרוץ שנערך בסוף השבוע הוא כנראה הקשה מכולם: מרתון בקוטב הצפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטמפרטורה של 30 מעלות מתחת לאפס התייצבו 47 רצים מ-20 מדינות שונות להשתתף באירוע שזכה לכינוי "המרתון הקר מכולם". לשמחתם של האצנים, תנאי מזג האוויר היו טובים במיוחד - עם רוחות חלשות באופן יחסי ורק שכבה דקה של שלג.

המנצח הגדול של המרתון היה הרץ האמריקני מארק ורדיאן, שהוביל מתחילת הריצה וסיים את המסלול באורך 42.2 ק"מ בזמן של 4:07:40 שעות. "ההרגשה פשוט מצוינת ואני מאושר לגמרי לסיים את הריצה", אמר ורדיאן לאחר הניצחון. "זה ללא ספק היה המרתון הקשה ביותר שהשתתפתי בו אי פעם".

תחרות ריצה בקוטב הצפוני (רויטרס)

במקצה הנשים ניצחה הגרמנייה אן מארי פלמרספלד, עם זמן מדהים של 4:52:45 שעות - הזמן השני הטוב ביותר בין כל הרצים, גברים ונשים כאחד. "הפרצוף שלי קפוא ואני בקושי יכולה להרגיש את הידיים", אמרה בתום הריצה. "אפילו העפעפיים שלי קפאו ולא יכולתי לראות שום דבר, אבל ההרגשה כרגע נהדרת ואני כל כך שמחה שעשיתי זאת".

מסיבות בטיחותיות הוקם מסלול הריצה סביב בסיס צבא רוסי, ועל המשתתפים היה לסיים 12 הקפות מלאות. מסביב למסלול הוצבו שומרים חמושים על מנת לוודא שמלבד הקור העז, לא ייאלצו הרצים להתמודד גם עם דובי קוטב רעבים.

השמירה על מאזן הנוזלים בגוף מאתגרת במיוחד בתחרות כזאת, שבה קשה יותר לשלוט על תהליך ההזעה. על הרצים היה לוודא כי כל חלק בגופם מכוסה. הביגוד כלל כיסוי לפנים ולראש, משקפי מגן, כפפות, גטקס, מכנסי ריצה עמידים למים ומספר שכבות של ביגוד תרמי.