פקיסטן: התינוק כבר לא על ספסל הנאשמים

מערכת המשפט של פקיסטן מעולם לא הייתה ידועה באיכותה יוצאת הדופן, אך המקרה הבא מוכיח עד כמה היא חולה: כתב אישום הוגש לאחרונה נגד תינוק בן תשעה חודשים בגין ניסיון רצח בעקבות מעשים של בני משפחתו. היום הוחלט כי מעצרו נבע מטעות אנוש, וכתב האישום - בוטל

חופשי, מוסא בן ה-9 חודשים (רויטרס)

בית המשפט בפקיסטן ביטל הבוקר (שבת) כתב אישום בגין ניסיון רצח שהוגש נגד לא אחר מתינוק בן תשעה חודשים. מדובר במקרה שגרם לסערה תקשורתית במדינה, והפנה זרקור משמעותי על התחלואים של מערכת המשפט המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה המוזר הזה החל לפני כחודש, כשבני משפחתו של התינוק נעצרו לאחר שהתעמתו עם כוחות המשטרה ועם אנשי חברת הגז המקומית, בעקבות חשבון שלא שולם. במקום החלה קטטה אלימה, שבגינה נעצרו בני המשפחה, בהם גם התינוק.

המשטרה באמצעות הפרקליטות החליטה להגיש כתבי אישום נגד כל המעורבים, בהם גם התינוק - מוסא קאהן. הוא הופיע בימים האחרונים בבית המשפט בעיר לאהור, כשהוא יושב על ברכיו של סבו ושותה חלב מבקבוק, כיאה לתינוק ולא לפושע אלים.

לאחרונה אמרו נציגי המשטרה בבית המשפט כי העמדתו של מוסא לדין בגין תקיפת השוטרים ואנשי חברת הגז נבעה מטעות אנוש. "הוא לא נדרש יותר למשפט", אמר פרקליט המשפחה לתקשורת המקומית שעוקבת בעניין רב אחרי המקרה.

עוד קודם לכן, פורסמו בעיתוני המדינה תמונות של הילד הבוכה, תוך שנלקחים ממנו הפרטים בתחנת המשטרה, כולל טביעות אצבעותיו. הדבר גרם לסערה, ולהפגנות תמיכה במשפחה, שבהן קראו המונים לשחרר את הילד חסר האונים.