מאסר עולם לרוצחת בעקב סטילטו

רצח ללא עכבות: תושבת טקסס הורשעה ברצח בן זוגה באמצעות עקב סטילטו. על פי כתב האישום נגדה, היא דקרה את בן זוגה, מרצה באוניברסיטה מקומית, לא פחות מ-24 פעמים בראשו ובפניו וגרמה למותו

טרוחילו בבית המשפט, השבוע (AP)

חבר המושבעים בבית המשפט בטקסס שבארה"ב גזר אמש (ו') עונש מאסר עולם על אנה טרוחילו, אישה בשנות הארבעים לחייה שהורשעה כי דקרה למוות את בעלה באמצעות נעל עקב, רצח שזעזע את אמריקה כולה, שעקבה בעניין רב אחרי המשפט יוצא הדופן הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בחודש יוני האחרון, כשבמהלך ויכוח רווי אלכוהול שפרץ בין האישה לבעלה, פרופסור מאוניברסיטת יוסטון, היא הכתה אותו באמצעות הנעל האימתנית ודקרה אותו בפניו ובראשו יותר מעשרים פעם, כל זאת עם העקב שאורכו כ-14 סנטימטרים.

לאורך המשפט, שב עורך דינה של טרוחילו וטען כי פעלה מתוך הגנה עצמית. "לא התכוונתי להרוג אותו", אמרה על דוכן העדים ופרצה בבכי מספר פעמים. חבר המושבעים לא קיבל את טענתה, לאחר שמספר עדים מטעם התביעה סיפרו כי היא נוטה להתפרצויות אלימות ללא כל סיבה כשהיא שותה אלכוהול - דבר שקורה לעיתים תכופות.

האישה אף ניסתה לטעון במהלך עדותה, שנמשכה יותר משש שעות, כי לבעלה היה פטיש מיני לעקבים הגבוהים, דבר שמשום מה חשבה שימנע ממנה להיכנס לכלא. היא סיפרה כי על פגוש מכוניתו היה סטיקר ועליו הכיתוב "אני אוהב עקבי סטילטו".

בית המשפט וחבר המושבעים לא התרשמו יותר מדי מדמעותיה של טרוחילו, ואמש גזרו עליה את העונש המקסימלי. בשלב זה לא ברור אם פרקליטה מתכוון לערער בשמה על העונש החמור, אך אין כל ספק שזוג הנעליים הבא שתנעל - יהיה בבית הסוהר.