"בן 16 נורמטיבי". הפנים שמאחורי מסע הדקירות בפנסילבניה

יממה לאחר שנעצר החשוד בדקירת 21 תלמידים בבית ספר תיכון בפנסילבניה, הנער אלכס הריבל נחשף בשעה שהובל למעצר. פרקליטו: "ילד נורמטיבי ותלמיד בינוני שבא ממשפחה רגילה לגמרי"

אלכס הריבל מובל למעצר (AP)

פני הטירוף: אלכס הריבל (16), שתואר כילד עם "מבט אטום" - חשוד בדקירתם אמש של 21 תלמידים בבית ספר תיכון  סמוך לפנסילבניה. היום (ה'), לראשונה מאז האירוע, התפרסמו תמונותיו של הצעיר בשעה שנלקח למעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים בארה"ב, קיבל הריבל טיפול בפציעות קלות שמהן סבל בידיו ומיד אחר כך הובהל לבית המשפט כשידיו הפצועות כבולות באזיקים, שם הוא הואשם בארבעה סעיפים של ניסיון לרצח ו-21 אישומי תקיפה. לפחות חמישה מהתלמידים נפצעו באורח אנוש.

רוב הקורבנות הם תלמידים בני 14-17, אחד מהם מבוגר - איש ביטחון שנדקר בבטנו. תלמידים אחרים שהיו בבית הספר באותו הבוקר סיפרו היום כי האירוע "נגמר בתוך חמש דקות". "שמענו מישהי צורחת ואז ראינו שני בוגרים רצים החוצה. רצנו אחריהם", סיפר נייט מור, בן 15, שלדבריו היה עד לאחת הדקירות. "היה לו את אותו המבט שיש לו בכל יום - זה היה הכי מפחיד", הוא ציין, "הוא לא אמר כלום, לא היה לו זעם על הפנים - הוא פשוט היה אדיש".

הריבל נשלח למעצר בלי אפשרות לשחרור בערבות, ולדברי התביעה - הוא יישפט כבגיר למרות גילו. במקביל, חוקרי המשטרה יצאו לביתו לערוך חיפוש. את השימוע הראשון בבית המשפט הוא יעבור בתוך 7-10 ימים. המשטרה לא מוכנה עדיין לפרסם פרטים על המניע של הריבל, אבל הם טוענים שהם בודקים שיחות טלפון והתכתבויות שנערכו בלילה שבין יום שלישי לרביעי בין הדוקר לחברים נוספים בתיכון.

"היה לו מבט אדיש" (AP)

המניע - בריונות ברשת?

על פי הדיווחים בארה"ב, השיחות שכללו איומים שהופנו לעבר מספר תלמידים. אחת מהתלמידות סיפרה ל"פיטסבורג פוסט" כי הרביל השמיע לעברה איום בשיחת טלפון, שהתקבלה ממקור לא מזוהה.

"בריונות ברשת היא בעיה בבית הספר הזה", סיפרו כמה מההורים. על פי הפרסום, לפני מסע הדקירות נכתב בדף משותף ברשת. "יש כאן תרבות של בית ספר ללבנים עשירים. אפשר להיות מקובל בו רק אם יש לך בית ענק ומרוויח יותר מ-250 אלף דולר", כתב תלמיד אחד. "לא כדאי להסתבך עם ילדי העשירים, הם יטרידו אותך עד שלא תוכל לסבול את זה יותר", כתב תלמיד אחר שלא זוהה בשמו.

עורך דינו של הנער, פטריק ת'ומאסי, אמר כי החשוד "הוא ילד נורמטיבי, תלמיד בינוני פלוס. המשפחה רגילה לגמרי - הם אוכלים ארוחת ערב יחדיו בכל ערב. הוא לא היה מתבודד, הוא עבד היטב בקבוצה. הכל היה רגיל עד שזה קרה. אני מאמין שיש לזה סיבה ואנו עומדים לחקור מה היא הסיבה".