לראשונה: כדורסלן מכללות יצא מהארון

עוד צעד היסטורי בספורט בארצות הברית: דריק גורדון, שחקן כדורסל בן 22 ממכללת מסצ'וסטס, הפך לכדורסלן הראשון בהיסטוריה של המכללות שיוצא מהארון. "נמאס לי לשקר ולהתחבא", אמר גורדון. "חיכיתי ששחקן מכללות יצא מהארון, ואז חשבתי: 'למה לא אני?'"

יצא מהארון. דריק גורדון (AP)

דריק גורדון, כדורסלן בן 22 מאוניברסיטת מסצ'וסטס שבארצות הברית, עשה היסטוריה כשהפך לשחקן המכללות הראשון שיוצא מהארון. לפני כמה ימים סיפר גורדון למשפחתו, לחבריו ולמאמנו שהוא הומו, וכעת הודעתו הפכה לפומבית בריאיון לרשת ESPN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא רציתי להתחבא יותר, להתגנב או לשקר", אמר גורדון, המשחק בעמדת הרכז. "חיכיתי וחיכיתי הרבה זמן ששחקן מכללות יצא מהארון, וזה לא קרה. ואז חשבתי: 'למה שזה לא יהיה אני?'".

לדבריו, הרגע שסייע לו לקבל את ההחלטה היה יציאתו מהארון לפני כשנה של ג'ייסון קולינס, שחקן ה-NBA הראשון שעשה זאת. "היה לי חשוב לדעת שנטייה מינית לא משנה, ושזה בסדר להיות הומו ב-NBA". קולינס עשה היסטוריה לא רק ב-NBA אלא בספורט האמריקני בכלל. הוא השחקן הפעיל היחיד בכל ארבע הליגות הבכירות - כדורסל, פוטבול, בייסבול והוקי שהוא גם הומוסקסואל מוצהר.

"אוניברסיטת מסצ'וסטס גאה שדריק גורדון הוא חבר במשפחה הספורטיבית שלנו, ואנחנו מכבדים את אומץ הלב והכנות שלו", נכתב בהודעה מטעם האוניברסיטה. "אנחנו מחוייבים ליצור אווירה של קבלה לכל סטודנט, ספורטאי ומאמן".

גורדון לא נחשב למועמד בולט בדראפט ה-NBA הקרוב, לכן לא בטוח שהוא יצטרף לקולינס בליגת הכדורסל הטובה בעולם. ספורטאי שאולי יעשה היסטוריה נוספת הוא מייקל סאם, שחקן פוטבול ממכללת מיזורי שיצא לפני חודשיים מהארון, ונחשב לבעל סיכויים טובים להגיע לליגת ה-NFL. אם יצליח - הוא יהיה ההומו הראשון בליגת הפוטבול.