פיסטוריוס צפה בתמונות ופרץ בבכי

התובע במשפט הרצח שמסעיר את דרום אפריקה לא חוסך מאמצים לעשות חיים קשים לאצן הנכה המואשם ברצח חברתו. במהלך המשפט הציג בפניו את תמונת ראשה המדמם והטיח בו את האשמות הקשות

התובע במשפטו של אוסקר פיסטוריוס לא חסך היום מאמצים כשחקר לראשונה את האלוף האולימפי שמואשם ברצח בת זוגו, הדוגמנית ריבה סטינקאמפ. בדיון שנערך בבית המשפט בפרטוריה קרא התובע ג'רי ניל לפיסטוריוס "לקחת אחריות על מעשיו". הוא הכריח אותו להביט בתמונות ראשה המדמם של חברתו המנוחה - ופסטוריוס פרץ בבכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע ניל אמר בדיון שראשה של סטינקאמפ "התפוצץ" לאחר שנפגע מאחד הכדורים שפיסטוריוס ירה בה בליל חג האהבה ב-14 בפברואר 2013. מדובר באחד מארבעת הכדורים שהוא ירה לעברה. "הגיע הזמן שתראה את זה", אמר ניל לנאשם.

פיסטוריוס טען שהוא לא צריך לראות את הצילומים כיוון שהיה במקום כשזה קרה, אבל ניל התעקש. הוא דרש מפיסטוריוס לומר בקולו שהוא זה שהרג את סטינקאמפ. "עשיתי טעות", אמר פיסטוריוס.

ריבה סטינקאמפ בימיה כדוגמנית (AP)

"אתה ירית והרגת"

בשלב הזה הציג התובע סרטון ישן שבו רואים את פיסטוריוס משתתף במטווח, מפוצץ אבטיח בהתלהבות ואומר שהוא מתפוצץ כמו מוח. התובע ניסה כך להוכיח שמדובר בטיפוס אלים, בניגוד לרושם שהציג שפיסטוריוס במהלך יומיים של עדות לשאלות צוות ההגנה. "אתה ירית בה! אתה ירית והרגת אותה!", הדגיש ניל.

התובע גם המשיך להקניט את פיסטוריוס. "אתה דמות לחיקוי של כל ספורטאי", אמר לו. "הייתי", השיב הנאשם.

פיסטוריוס נאלץ לשתף פעולה בתיאורי אירועי אותו הלילה. הוא הדגים כיצד בעט בדלת, כיצד חבט בה במחבט קריקט כשהוא מדדה על רגלי הפיברגלאס שלו. הוא טען שאת המאמצים האלה הוא השקיע כדי להציל את סטינקאמפ. בקול רועד הוא סיפר איך חברתו מתה בזרועותיו, עוד לפני שהאמבולנס הגיע.