דיווח: אותות חדשים מהמטוס המלזי

לאחר שאתמול חששו צוותי החיפוש כי סוללת הקופסה השחורה של המטוס המלזי נגמרה, הבוקר התקבלו אותות חדשים שעשויים להוביל למציאת שרידי המטוס בלב האוקיינוס ההודי. אם תימצא הקופסה, נתוניה ישפכו אור על מה שאירע בטיסה 370 לפני כחודש

הקופסאות השחורות קמו לתחייה? הרשויות באוסטרליה מדווחות הבוקר (ד') כי אותות חדשים התקבלו באזור בו נערכים החיפושים אחר המטוס המלזי, שנעלם לפני כחודש באוקיינוס ההודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצוותים המחפשים אחר שרידי המטוס קלטו אותות ממה שעשויות להיות הקופסאות השחורות של המטוס הנעלם. כלי שיט אוסטרלי זיהה את האותות ובשלב זה נמשכים החיפושים באזור אחר שרדיו של המטוס. מומחים טענו כי האותות שהתקבלו בימים האחרונים בלב ים מעידים על תשדורת ממכשיר אלקטרוני מסוים - כמו הקופסאות השחורות.

בזכות האותות שכבר התקבלו בשבוע האחרון, צומצם עוד יותר אזור החיפושים. "זה הכיוון הכי טוב שהיה לנו עד כה", אמר שר ההגנה האוסטרלי דייויד ג'ונסטון לעיתונאים. "אנחנו הולכים ומתקרבים, וממשיכים לחפש בכל הכוחות שעומדים לרשותנו. מצפים לנו ימים מורכבים מאוד".

צוותי החיפוש נמצאים בימים אלו במרוץ נגד השעון שנובע מכך שהסוללות המשדרות את האות מהקופסה השחורה מתרוקנות - דבר שאמור לקרות בכל רגע, אם לא כבר קרה. אם אכן יצליחו המחלצים לאתר את הקופסאות, ניתן יהיה לשחזר את השעות שקדמו להיעלמות ולהבין מה התרחש בתא הטייס של הטיסה האבודה.

למטוס נוסעים מודרני כמו ה-777 שנעלם יש שתי קופסאות שחורות, שהן בסך הכל שני מכשירים אלקטרוניים שמתעדים את פעולות המטוס האחרונות. קופסה אחת שומרת את נתוני הטיסה, כולל הגובה, המהירות וביצועי המנועים - וקופסה שנייה שומרת את ההקלטות מתא הטייס. למרות שמן, הן צבועות דווקא בצבע כתום.

הקופסאות מקליטות את נתוני הטיסה ואמורות לסייע לחוקרים במקרה של התרסקות, תקלה או טעות אנוש להבין את מהלך האירועים שקדם לאירוע ולדמות את המצב בו עמדו הטייסים בעת האירוע.

לשתי הקופסאות מוצמד מצבר, שתפקידו לשלוח אות במקרה של התרסקות כדי להקל את איתורן.המצבר מסוגל לספק כוח לשידור האות במשך 30 יום ללא מקור חשמלי (שהוא המטוס עצמו). כשמערכות החשמל של המטוס מפסיקות לתפקד הספירה לאחור מתחילה.