אחרי 25 שנים בכלא: זוכה מרצח בזכות קבלה מדיסניוורלד

תושב ברוקלין בן 51 זוכה השבוע מאשמת רצח, לאחר שבילה 25 שנים בכלא, בזכות קבלה מדיסניוורלד שהייתה בכיסו בזמן שנעצר. התביעה בארה"ב טענה כי ירה למוות בחברו בברוקלין בסוף שנות ה-80, אך הקבלה הוכיחה: האיש היה במרחק של מאות קילומטרים מזירת הרצח

ישוחרר בזכות קבלה מהמלון. ארכיון (רויטרס)

גבר שבילה 25 שנים בכלא ישוחרר לחופשי בעקבות ראיה מיוחדת שהציגו פרקליטיו בבית המשפט - קבלה מביקור בדיסניוורלד שבאורלנדו פלורידה. האסיר הצליח להוכיח כי בזמן הרצח, שאירע לפני חצי יובל בניו יורק, הוא היה במרחק של מאות קילומטרים מהזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש, ג'ונתן פלמינג שחוגג בימים אלה 51, הורשע בשנת 1989 ברצח חברו דריל ראש בברוקלין. לחוקרים סיפר פלמינג כי הוא היה בכלל בפארק השעשועים בפלורידה בשעה שהאירוע התרחש.

למרות שבמהלך משפטו סיפק ראיות שונות ומשונות מכרטיסי טיסה, סרטוני וידאו ועד גלויות מהטיול לאורלנדו, הרשויות החליטו כי אין די במסמכים אלה על מנת להוכיח כי לא ביצע את הרצח וכי לא היה בניו יורק בזמן האירוע. הרשעתו של פלמינג התבססה בעיקר על עדותו של אדם שהיה במקום, שטען כי ראה את פלמינג יורה למוות בחברו.

בעקבות ערעור שהגיש פלמינג לאחרונה נפתחה חקירה מחודשת של המקרה. במסגרת הבדיקה גילו החוקרים כי בעת מעצרו, הייתה בכיסו של פלמינג קבלה מהמלון בו התאכסן בדיסניוורלד הכוללת חתימה רשמית של הנהלת המקום. בעקבות חשיפת הראיה החדשה הוכח כי פלמינג אכן לא היה בניו יורק בזמן הרצח, כפי שטענה התביעה, והוא זוכה מכל האישומים נגדו.

"היום הזה סוף סוף הגיע", אמר פלמינג לאחר פרסום ההחלטה בעניינו. "חלמתי על כך לילות רבים. אני סוף כל סוף אדם חופשי".