דיווח באוקראינה: "פרו-רוסים שבו 60 בני אדם"

רשויות הביטחון באוקראינה טוענים כי טרוריסטים פרו-רוסים השתלטו על בניין בלוהנסק בשמזרח המדינה, ולקחו עשרות בני אדם כבני ערובה. לטענת גורמי הביטחון, הבניין ממולכד בחומרי נפץ. "הם מסכנים חיי אדם"

חייל רוסי בקרים, ארכיון (רויטרס)

בדרך למשבר שבויים באוקראינה? הרשויות במדינה הודיעו הערב (ג') כי פעילים פרו-רוסים השתלטו על בניין בעיר המזרחית לוהנסק, ומחזיקים כ-60 בני אדם כבני ערובה בניגוד לרצונם. על פי הדיווח, תומכי ההפרדה וההצטרפות לרוסיה הציבו חומרי נפץ בבניין, ומפנים נשק לעבר השבויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אגף המלחמה בטרור בשירותי הביטחון האוקראינים הודיע כי "הפושעים מלכדו את הבניין בחומרי נפץ ומחזיקים עשרות בני אדם באיומים. פעולות אלו מסכנות את חייהם של אנשים רבים בתוך הבניין ומחוצה זו", נטען בהודעה, "הם משתמשים באמצעים טרוריסטיים".

זהו אינו מקרה ההשתלטות הראשון על בניין במזרח המדינה בימים האחרונים - ביום ראשון בערב השתלטו תומכי השלטון הרוסי על בניין של שירותי הביטחון האוקראיני (SBU), ופצעו לפחות תשעה בני אדם. המוחים פרצו את הדלתות והחלונות ברחבי הבניין, והרימו את הדגל הרוסי.

נאט"ו מודאגת מצעדי רוסיה

היום הביע מזכ"ל נאט"ו, אנדרס רסמוסן, דאגה לנוכח האירועים האלימים במזרח אוקראינה. במהלך וועידת נאט"ו קרא רסמוסן לרוסיה להסיג את כוחותיה מאוקראינה, והוסיף כי התקדמות הצבא הרוסי מזרחה מהווה הסלמה משמעותית

אתמול השתלטו כוחות פרו-רוסיים על הפרלמנט המחוזי של העיר דונייצק במזרח אוקראינה והכריזו על המחוז כרפובליקה עצמאית - "הרפובליקה העממית של דונייצק". הם קראו למוסקבה להתערב לטובת דוברי הרוסית באזור, ולשלוח כוח שיגן עליהם.

הכוח שהשתלט על הפרלמנט טען שיערוך כבר בעוד ארבעה ימים משאל עם בקרב מאות אלפי תושבי המחוז על הצטרפות לרוסיה - תהליך דומה לתהליך הסיפוח שעבר על חצי האי קרים בחודש האחרון.