אוסקר פיסטוריוס: "חשבתי שאני מגן על זוגתי מפורץ"

האצן האולימפי הנודע אוסקר פיסטוריוס ממשיך בניסיונותיו לשכנע את בית המשפט בדרום אפריקה, שהירי הקטלני בבת זוגו נעשה בטעות. "הייתי אכול פחד", הוא אמר לשופטים בדיון, "צעקתי לריבה שתשכב על הרצפה ושתקרא למשטרה, צעקתי לפורץ – 'צא החוצה'"

"אכול פחד". פיסטוריוס בבית המשפט, היום (רויטרס)

אוסקר פיסטוריוס, האצן האולימפי שהפך לחשוד ברצח, אמר היום (ג') בבית המשפט שהיה "אכול פחד" באותו לילה טרגי שבו ירה בבת זוגו, הדוגמנית ריבה סטינקאמפ. "שמעתי רעשים מהשירותים, חשבתי שזה פורץ שנכנס, לפני שידעתי מה קורה, כבר יריתי ארבע יריות", הוא שב וטען מעל דוכן העדים.

פיסטוריוס עלה היום לדוכן העדים במסגרת היום השני שניתן לצוות ההגנה של פיסטוריוס לפרוס את טענותיו. על כתפיו של האצן האולימפי, שהיה לאגדה בחייו בדרום אפריקה, מוטלת משימת השכנוע שהרג את זוגתו בטעות, כי חשב שמדובר בפורץ שחדר לבית בחצות הלילה.

"זה הרגע שבו הכל השתנה"

פיסטוריוס ובת זוגו בימים בלי פחד (רויטרס)
פיסטוריוס פרץ בבכי כשראה בבית המשפט את התמונה שבה הופיעה גופתה של סטינקאמפ כפי שנמצאה בזירה. "זה הרגע שבו הכל השתנה", אמר פיסטוריוס בן ה-27 שהיה על סף התמוטטות. אמה של המנוחה, המלווה את המשפט הזה מדי יום בפנים קפואות - ויש מי שאומר מאשימות - פרצה גם היא בבכי ברגעים האלה.

פיסטוריוס, קטוע הרגליים שידוע בכינויו "Blade Runner", פגע בשלוש מהיריות בגופה של בת זוגו והרג אותה מיד. הוא אמר מעל הדוכן שלא רצה להרוג אותה ושזו הייתה הגנה עצמית. "הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא שאני צריך להתחמש, אני חייב להגן על ריבה, אני צריך את הנשק שלי", הוא סיפר היום.

"הכנסתי את האצבע לשמורת ההדק של האקדח", הוא סיפר לשופטים, "האקדח נמצא מתחת למיטה, וכיוונתי אותו מחדר המיטות לכיוון השירותים. הייתי מלא בפחד, צעקתי לריבה שתשכב על הרצפה ושתקרא למשטרה. צעקתי לפורץ - 'צא החוצה'".