צפו: קטטה המונית בפרלמנט בקייב

המשבר במזרח אוקראינה גולש גם לבית הנבחרים: הערה של ראש המפלגה הקומוניסטית בבית המחוקקים בקייב הציתה אש שהפכה עד מהרה לחילופי אגרופים ומהלומות, בהם השתתפו חברי פרלמנט מכל הסיעות. צפו בתמונות

המתיחות באוקראינה לא גוועת, והיום (ג') היא החלה לזלוג ממזרח המדינה היישר אל הבירה קייב. המצלמות בפרלמנט האוקראיני תיעדו מחזה בלתי שגרתי: עימות בין מספר מחוקקים, שהתפתח עד מהרה לקרב אגרופים המוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות האלים החל לאחר שמנהיג המפלגה הקומוניסטית, פטרו סימוננקו, האשים את יריביו מהמפלגות הלאומניות בכך שהם משחקים לידי רוסיה בהפעלת טקטיקות קיצוניות ואנטי אזרחיות. "הנוהל לפיו חמושים משתלטים על מבני ממשל לא התחיל עכשיו. את דרך הפעולה הזו המציאו אנשי מפלגות הימין הלאומניות", אמר סימוננקו וגרם למהומה.

חברי מפלגת הימין סבובודה מיהרו לענות לסימוננקו באגרופים ובמהלומות. חברי המפלגה הקומוניסטית, שצפו במנהיגם כשהוא מוכה וחבול, מיהרו להתגייס כדי להגן עליו ובתוך זמן קצר הפך אולם המליאה לזירת תגרה המונית, שבה לקחו חלק חברים מכל מפלגות הבית.

מחאה בדונייצק (רויטרס)

היום הביע מזכ"ל נאט"ו, אנדרס רסמוסן, דאגה לנוכח האירועים האלימים במזרח אוקראינה. במהלך וועידת נאט"ו קרא רסמוסן לרוסיה להסיג את כוחותיה מאוקראינה, והוסיף כי התקדמות הצבא הרוסי מזרחה מהווה הסלמה משמעותית

אתמול השתלטו כוחות פרו-רוסיים על הפרלמנט המחוזי של העיר דונייצק במזרח אוקראינה והכריזו על המחוז כרפובליקה עצמאית - "הרפובליקה העממית של דונייצק". הם קראו למוסקבה להתערב לטובת דוברי הרוסית באזור, ולשלוח כוח שיגן עליהם.

הכוח שהשתלט על הפרלמנט טען שיערוך כבר בעוד ארבעה ימים משאל עם בקרב מאות אלפי תושבי המחוז על הצטרפות לרוסיה - תהליך דומה לתהליך הסיפוח שעבר על חצי האי קרים בחודש האחרון.