הילד היתום שיעצור חיסולים מהאוויר

האם ניסיון לדבר אל לבם של מפעילי המל"טים האמריקניים יעצור את החיסולים מהאוויר? פרויקט פקיסטני חדש מנסה להעביר למפעילים מסר דרך איור ענק של ילד יתום. "אנחנו מנסים למנוע את הניכור של המפעילים", מסבירים יוזמי הפרויקט. בחמש השנים האחרונות נהרגו 2,400 בני אדם בתקיפות של מל"טים אמריקניים

פורטרט הענק בפקיסטן (NotABugSplat)

התקיפות של כלי הטיס האמריקנים הבלתי מאוישים הפכו כבר כמעט לעניין של שגרה בפקיסטן, שם הניסיון להילחם בטרור נגמר לעיתים קרובות בפגיעה באזרחים חפים מפשע. פרויקט חדש במדינה מנסה לשים סוף לתופעה בדרך יוצאת דופן: לדבר ללבם של מפעילי המל"טים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיר חייבר שבחבל פחטונקווה התכנסו לאחרונה מספר אמנים פקיסטנים ויצרו ביחד פורטרט ענק של ילד - יתום שהוריו נהרגו בתקיפת מל"ט אמריקני. היוצרים מסרבים לחשוף את זהותם ומסתפקים בתואר "אגודת האמנים בפקיסטן". הקבוצה העלתה לרשת תצלום של פורטרט הענק תחת הכותרת "אלו לא ג'וקים".

חלק מיוצרי איור הענק (NotABugSplat)

"אנחנו מנסים לייצר אמפתיה ולמנוע את הניכור של מפעילי המל"טים", מסבירים היוצרים באתר שפתחו. "אנחנו מעוניינים גם לעורר את תשומת הלב של המנהיגים בעולם ולעורר את השיח בנושא".

הפרויקט יוצא הדופן הוא אחד משורת של יוזמות רבות בניסיון להביא סוף לחיסולים האמריקניים מהאוויר. בעיני רבים הפך השימוש האמריקני התדיר במל"טים לכתב על מורשת מדיניות החוץ של אובמה. בחמש השנים האחרונות גרמו המל"טים האמריקניים למותם של כ-2,400 בני אדם - רובם בפקיסטן, אפגניסטן ותימן.