מקלות וכדורים באוויר: הג'אגלינג עובר מהקרקס למגרשי הספורט

הם מקפיצים כדורים וחפצים שונים בין הידיים בקרקס ובמופעי בידור, אלא שעכשיו הלהטוטנים יוכלו גם להפוך לספורטאים: ענף ספורט חדש בשם "קרב ג'אגלינג" הולך ומתפשט בעולם, במסגרתו להטוטנים צריכים להפיל את החפצים שיריביהם מניפים באוויר. "החלום - להגיע לאצטדיונים הגדולים", סיפר אחד מהם

מופעי הלהטוטנות (ג'אגלינג) מצליחים להרשים אותנו, בני האדם, כבר אלפי שנים - עוד מימי האימפריה המצרית. כבר אז נהרו ההמונים לצפות באנשים מקפיצים כדורים או מקלות באוויר כשהם נעזרים בשיווי המשקל שלהם. אלא שעכשיו, המיומנות הזו שמזוהה עם הקרקס, עוברת למגרשי הספורט התחרותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעולם מתפתח בשנים האחרונות מעין ספורט חדש ומשונה, העונה לשם "קרב ג'אגלינג" (Combat Juggling), במסגרתו, שתי קבוצות בעלות שלושה חברים מתמודדות אחת מול השנייה. המנצח הוא מי שמצליח להפיל את מקלות היריב בלי להפיל את המקלות שלו. נשמע פשוט , אבל זה בעצם מסובך מאוד.

המשתתפים צריכים להגן על עצמם כל הזמן ולדעת בכל רגע נתון היכן נמצאים כל השחקנים היריבים: "במשחק אפשר להידמות לחייל שמסתער על המטרה. יש כמה סוגי משחק בספורט הזה, וכולם טובים ויעילים", סיפר אחד השחקנים, "זה ספורט שהולך ומתפתח. אנשים אוהבים לראות אותנו מבצעים תעלולים, וכשזה משלב תחרות - זה אפילו מלהיב יותר".

ומה השאיפות לעתיד, חוץ מלהקפיץ עוד כמה כדורים או מקלות באוויר? העוסקים בספורט הזה כבר חושבים בגדול: "אני מקווה שהספורט הזה יתרחב ממש, עד לרמה של האצטדיונים הגדולים בעולם", סיפר אחד מהם. "עד שיצא הסרט דאדג' בול, אף אחד לא ידע על קיומו של הספורט הזה - והיום קיימת כבר ליגה מקצועית. אנחנו צריכים שיהיה משהו ש'יקפיץ' את קרב הג'אגלינג לתודעה העולמית".