הסוללה נגמרה? אין אותות חדשים מהמטוס המלזי

דווקא כשנראה שצוותי החיפוש בהובלת אוסטרליה מתקרבים למציאת המטוס המלזי הנעדר מזה כחודש, ייתכן שאזלה סוללת המשדר של הקופסה השחורה; במסיבת עיתונאים עדכן מתאם צוותי החיפושים כי לא התקבלו אותות חדשים

החיפושים אחרי המטוס (AP)

האופטימיות הייתה מוקדמת? מתאם צוותי החיפוש אחר המטוס המלזי, הגנרל האוסטרלי אנגוס יוסטון, עדכן כי מאז סוף השבוע לא התקבלו אותות חדשים ממה שהחוקרים מאמינים שהוא הקופסה השחורה של המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, בזכות האותות שכבר התקבלו, צומצם עוד יותר אזור החיפושים. "זה הכיוון הכי טוב שהיה לנו עד כה", אמר שר ההגנה האוסטרלי דייויד ג'ונסטון לעיתונאים. "אנחנו הולכים ומתקרבים, וממשיכים לחפש בכל הכוחות שעומדים לרשותנו. מצפים לנו ימים מורכבים מאוד".

צוותי החיפוש נמצאים בימים אלו במרוץ נגד השעון שנובע מכך שהסוללות המשדרות את האות מהקופסה השחורה מתרוקנות - דבר שאמור לקרות בכל רגע, אם לא כבר קרה. אם אכן יצליחו המחלצים לאתר את הקופסאות, ניתן יהיה לשחזר את השעות שקדמו להיעלמות ולהבין מה התרחש בתא הטייס של הטיסה האבודה.

למטוס נוסעים מודרני כמו ה-777 שנעלם יש שתי קופסאות שחורות, שהן בסך הכל שני מכשירים אלקטרוניים שמתעדים את פעולות המטוס האחרונות. קופסה אחת שומרת את נתוני הטיסה, כולל הגובה, המהירות וביצועי המנועים - וקופסה שנייה שומרת את ההקלטות מתא הטייס. למרות שמן, הן צבועות דווקא בצבע כתום.

הקופסאות מקליטות את נתוני הטיסה ואמורות לסייע לחוקרים במקרה של התרסקות, תקלה או טעות אנוש להבין את מהלך האירועים שקדם לאירוע ולדמות את המצב בו עמדו הטייסים בעת האירוע.

לשתי הקופסאות מוצמד מצבר, שתפקידו לשלוח אות במקרה של התרסקות כדי להקל את איתורן.המצבר מסוגל לספק כוח לשידור האות במשך 30 יום ללא מקור חשמלי (שהוא המטוס עצמו). כשמערכות החשמל של המטוס מפסיקות לתפקד הספירה לאחור מתחילה.