פיסטוריוס על דוכן העדים: "לא יכול לדמיין את הכאב שגרמתי"

האצן קטוע הרגליים, שמואשם ברצח חברתו הדוגמנית, העיד לראשונה והביע צער בפני בני משפחתה: :לא עובר יום שאני לא חושב עליכם". הוא סיפר כי מאז האירוע הוא לא מצליח לישון וחי על כדורים נגד דיכאון

התנצל בפני בני המשפחה (רויטרס)

בבית המשפט בפרטוריה נמשך היום (ב') משפטו של האצן קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס באשמת רצח חברתו הדוגמנית ריבה סטינקאמפ. פיסטוריוס עלה לראשונה לדוכן העדים ופתח את דבריו בהתנצלות מול בני משפחתה של סטינקאמפ: "אני לא יכול לדמיין את הצער והכאב שגרמתי לכם". הוא טמן את ראשו בין ידיו והחל לבכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מצטער, פשוט ניסיתי להגן עליה", אמר פיסטוריוס על זוגתו המנוחה. בהמשך הוא פנה להוריה, ואמר להם: "לא עובר יום שאני לא חושב עליכם".

פיסטוריוס טען בעדותו שהוא לוקח תרופות נגד דיכאון מאז שירה בבת זוגו, שאותה לטענתו חשב לפורץ, ושהוא מתקשה לישון. הוא סיפר על עברו, על יחסיו עם משפחתו ועם אחותו הקטנה, שדואגת לו בימים הקשים.

פיסטוריוס אמר שרצה לכתוב הרבה מאוד פעמים למשפחתה של ריבה, "אבל המילים לא יצאו לי". הוא סיפר שכשהיה ילד אמו החזיקה נשק מתחת לכרית ושכלי נשק כלל לא זרים לו, למרות שמאז הירי "הוא לא רוצה שום קשר לכלי נשק".

אזרחי דרום אפריקה וחובבי אתלטיקה מכל העולם עוקבים אחרי משפטו של האתלט המפורסם, שמעיד היום מטעם ההגנה. המשפט מועבר בשידור ישיר ותושבי המדינה זכו לראות את האיש, שהיה סמל לעוצמה ונחישות, מתפרק ובוכה על דוכן הנאשמים, כששמע את התיאור מנתיחת הגופה של חברתו.

על פי כתב האישום, פיסטוריוס רצח ביום האהבה האחרון את סטינקאמפ בת ה-27 בדירתם. פיסטוריוס מודה שירה בחברתו , אבל טוען שעשה זאת כהגנה עצמית כי חשב שמדובר בפורץ.

התביעה טוענת שפיסטוריוס ידע היטב במי הוא יורה. אם הוא יימצא אשם, פיסטוריוס צפוי להישלח לכלא ל-25 שנה.

פיסטוריוס בוכה על דוכן העדים (רויטרס)