זוהה המחבל המתאבד מהפיגוע בבורגס

כלי תקשורת בבולגריה מדווחים מפי מקור בצוות החקירה כי פליאד פאראה, בן 32 מאלג'יריה, הוא המחבל שפוצץ עצמו באוטובוס התיירים מחוץ לשדה התעופה בעיר – פיגוע בו נרצחו 5 ישראלים ונהג מקומי. "הוא חי במרוקו ועבר סדרת אימונים בדרום לבנון", דווח

האוטובוס הבוער אחרי הפיצוץ (AP)

כשנתיים אחרי הפיגוע בבורגס, שבו נרצחו חמישה ישראלים ונהג מקומי, מדווחת היום (ב') התקשורת הבולגרית כי זוהה המחבל המתאבד שפוצץ עצמו באוטובוס התיירים מחוץ לנמל התעופה. מקור בצוות החקירה הבולגרי אמר לעיתון "פרסה" כי מדובר באזרח אלג'יראי, שעבר סדרת אימונים בדרום לבנון ופעל בשליחות חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המחבל נולד באלג'יריה וחי במרוקו. הוא עבר סדרת אימונים בדרום לבנון, ולמד באוניברסיטת ביירות עם עוד שני חשודים במעורבות באירוע", אמר מקור בצוות החקירה לעיתונות הבולגרית. שמו של המחבל, לפי הדיווח, הוא פליאד פאראה, בן 32. הוא שיתף פעולה עם שני חשודים נוספים, אוסטרלי וקנדי ששמותיהם אל חאג' חסאן וחוסיין חוסיין. שניהם נולדו בלבנון.

במשרד התובע הבולגרי נטען שכתב התביעה כמעט הושלם. התובע אמר שכבר ביום שישי הוא קיבל מידע חדש ומהותי בנוגע לאירוע, אבל לא אישר או הכחיש את הפרסומים בתקשורת הבולגרית.

החקירה הבולגרית אישרה כבר בעבר שמדובר בפיגוע מבית היוצר של ארגון הטרור השיעי, ואירופה אף הכניסה את הארגון לרשימה השחורה של ארגוני הטרור בעקבות הפיגוע. בחיזאללה טענו כל הזמן כי אין להם קשר לאירוע.