מסיבת קולג' פרועה: עשרות פצועים ועצורים בלילה של מהומות

חגיגו חופשת האביב של תלמידי אוניברסיטת קליפורניה הפכו לפרץ של אלימות: אלכוהול, מכות, אבנים ועימותים עם כוחות הביטחון. הכל החל לאחר שאחד המבלים הכה מאבטח באמצעות תיק גב מלא בבקבוקי אלכוהול ופצע אותו. "עברו שנים רבות מאז שהתרחש אירוע בסדר גודל כזה", אמרו במשרד השריף המקומי. כך זה נראה

יותר מ-100 בני אדם נעצרו ולפחות 44 פונו לבית החולים לאחר שמסיבת קולג' פרועה יצאה מכלל שליטה במהלך סוף השבוע בדרום קליפורניה, ארה"ב. החגיגות השנתיות, המכונות "דלטופיה", וידועות בעודף יצרים ואלכוהול, הידרדרו לאלימות לאחר שקצין הביטחון של הקמפוס עצר סטודנט לאחר שעל פי החשד הכה את מאבטח בפניו באמצעות תרמיל גב עמוס בבקבוקי אלכוהול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעצר הזה גרר הפרות סדר מצד המבלים, שהחלו להשליך אבנים ובקבוקים איש על רעהו. כוחות משטרה שהוזעקו למקום נאלצו להסתייע בגז מדמיע, תרסיסי פלפל וקליעי קצף על מנת לפזר את הקהל. "היו פה הפרות סדר בעבר אך עברו שנים רבות מאז שהתרחש אירוע בסדר גודל כזה", סיפרה דוברת השריף המקומי קלי הובר. "זה היה מצב חירום בו היינו מוכרחים לקרוא לעזרה".

15 אלף חוגגים הגיעו לאירוע השנתי (AP)

קצין הביטחון של האוניברסיטה וחמישה מאנשיו של השריף נפצעו לאחר שהוכו בבקבוקים ובאבנים. אחד מהם יזדקק לניתוח בידו. המהומות נמשכו אל תוך הלילה והשוטרים נאלצו לרדוף אחר הפורעים ולהזעיק כוחות תגבור. "המסיבה השנתית מושכת אלפי מבלים המגיעים מחוץ לעיר וחלקם מגיעים הנה כדי לעשות בעיות", אמרה דוברת השריף.

מסיבת הסטודנטים השנתית נערכת סמוך לאוניברסיטת קליפורניה שבסנטה ברברה, בעיירת החוף איסלה ויסטה. השנה הגיעו כ-15 אלף סטודנטים לחגוג את חופשת האביב על פי מיטב המסורת. חלק מהמסורת הן גם ההתפרעויות. בשנה שעברה נפלה סטודנטית בת 18 אל מותה מצוק במהלך המסיבה. הרשויות בסנטה ברברה הגבירו השנה את האבטחה ביום האירוע - אבל זה לא ממש עזר.