שחקן הקולנוע מיקי רוני הלך לעולמו

הוליווד נפרדת בצער משחקן הקולנוע האגדי מיקי רוני שהלך הלילה לעולמו בביתו שבלוס אנג'לס. הוא כיכב לאורך השנים ביותר ממאתיים סרטים ובעשרות סדרות טלוויזיה. "הוא הדבר הטוב ביותר שאמריקה הפיקה", אמר עליו בעבר השחקן לורנס אוליבייה

פרידה ממיקי רוני, ארכיון (AP)

עולם הקולנוע נפרד מאחד מענקיו: השחקן מיקי רוני, שהקריירה שלו מתפרסת על פני שמונה עשורים, הלך הלילה לעולמו בגיל 93 בביתו בלוס אנג'לס, מסיבות טבעיות. הוא נולד בברוקלין בשנת 1920, וכבר בהיותו בן שנתיים פצח בקריירת המשחק שהחלה בתיאטרון וודוויל שבו כיכבו הוריו, מאז למעשה לא פרש עד ליום מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורך השנים הופיע רוני ביותר מ-200 סרטים ועשרות סדרות. הוא נחשב בשנות השישים לשחקן הרווחי ביותר בהוליווד, כשעד לשנת 1965 גרפו סרטיו יותר משלושה מיליארד דולר בקופות. הוא נודע בעיקר בזכות דמותו של אנדי הארדי בסרט "A Family Affair" ובסרטים שבהם כיכב לצד ג'ודי גארלנד.

רוני זכה גם בלא מעט פרסים במהלך קריירת המשחק שלו, הראשון והמשמעותי שבהם הוא פרס האוסקר לשחקנים צעירים. הוא קיבל את הפסלון המוזהב מהאקדמיה האמריקנית פעם נוספת, כפרס למפעל חיים בשנת 1983. שני פרסי גלובוס הזהב ופסלון אמי הוענקו לו גם הם ועיטרו את סלון ביתו רחב הידיים בעיר המלאכים.

הכוכב בצעירותו, ארכיון (AP)

" הדבר הטוב ביותר שאמריקה הפיקה אי פעם"

למרות תהילתו, השחקן המוערך הודה במחיר הכבד שהחיים בהוליווד גובים. כשהיה בן 30 אמר לא פעם בראיונות לכלי התקשורת כי הוא מרגיש בן 100. הוא פשט רגל מספר פעמים ונאלץ להעביר את מרבית הונו לנשותיו הרבות שמהן התגרש. לפני מספר שנים הוא הופיע בקונגרס האמריקני וסיפר כי בנו החורג סוחט ממנו כספים וניסה להתריע מפני התעללות בקשישים.

לאחר הפוגה מסויימת זכתה הקריירה הקולנועית והטלוויזיונית שלו לתחייה מחודשת בשנות ה-80 וה-90 כשחזר לככב על המסכים. בשנה הקרובה (2014) צפויים לצאת לאקרנים שלושה סרטים חדשים שבהם השתתף. הוא נחשב במשך השנים לאחד השחקנים האהובים והמוערכים בהוליווד, והשחקן לורנס אוליבייה אמר עליו בעבר כי "רוני הוא הדבר הטוב ביותר שאמריקה הפיקה אי פעם".

רוני היה נשוי במהלך שנותיו ללא פחות משמונה נשים שונות, המוכרת שבהן היא השחקנית אווה גארדנר. בעבר הוא נשאל אם היה מתחתן פעם נוספת עם כל אחת מהן ועל כך ענה: "בלי שום ספק, אהבתי כל אחת מנשותיי". הוא הותיר אחריו שמונה ילדים ומיליוני מעריצים שנותרו שנאלצים להיפרד כעת מאחד הכוכבים הזוהרים שדרך בשמי הוליווד.