מבצע החיפושים: אותרו אותות נוספים מהמטוס המלזי

בכיר אוסטרלי דיווח כי אחת מהספינות שמשתתפות בסריקות זיהתה עוד סימנים ואותות, התואמים לקופסה השחורה של המטוס שהתרסק בים. לדבריו, יידרשו מספר ימים על מנת לקבוע בוודאות האם מדובר בסימנים מהמטוס

החיפושים העלו סוף סוף פרי? (רויטרס)

מתקרבים למציאת הקופסה השחורה של המטוס האבוד? גורם בכיר המקורב לחיפושים אחר טיסה MH370 דיווח הבוקר (ב') כי אחת מהספינות האוסטרליות שמשתתפות במבצע החיפושים איתרה סימנים ואותות נוספים באוקיינוס ההודי, התואמים את אלו של הקופסה השחורה של המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנגוס יוסטון, ראש הסוכנות המשותפת המנהלת את החיפושים באוקיינוס ההודי, טען כי הממצאים "מעודדים מאוד", אך הדגיש כי יידרשו מספר ימים על מנת לפענח בוודאות האם האותות אכן שייכים למטוס המלזי. כלי ימי מתוחכם ולא מאוייש אמור לצלול בקרוב למעמקי האוקיינוס, לאחר שמקור האותות יזוהה באופן ודאי.

אתמול דיווחו רשויות הביטחון באוסטרליה כי סין איתרה אות נוסף מאזור החיפושים באוקיינוס ההודי - זאת לאחר שבסוף השבוע הודיעו כי אות שאותר באזור תואם לכזה המגיע מקופסה שחורה של מטוס נוסעים.

צוותי החיפוש באוקיינוס ההודי. ארכיון (רויטרס)

מירוץ נגד השעון

צוותי החיפוש נמצאים בימים אלו במרוץ נגד השעון שנובע מכך שהסוללות המשדרות את האות מהקפוסה השחורה מתרוקנות - דבר שאמור לקרות ביומיים הקרובים. אם אכן יצליחו המחלצים לאתר את הקופסאות, ניתן יהיה לשחזר את השעות שקדמו להיעלמות ולהבין מה התרחש בתא הטייס של הטיסה האבודה.

בכיר בממשלת מלזיה העלה אתמול את הטענה לפיה טייסי המטוס ניסו במכוון לחמוק מהמכ"ם האינדונזי "על פי גורם רשמי באינדונזיה, מיד לאחר שהמטוס המריא הוא ביצע פנייה שמאלה, שלא על פי המסלול המקורי שלו. לאחר שטס לאורך מלזיה, הסתובב סביב אינדונזיה ולאחר מכן פנה דרומה לכיוון דרום האוקיינוס ההודי", צוטט ב-CNN הבכיר.

"אם נחבר את הנקודות שהתקבלו מנתוני המכ"ם של המדינות באזור, נבין שבשלב מסוים ביצע המטוס פנייה חשובה לעבר האזור שבו נערכים כעת החיפושים", הוסיף הגורם. "על פי המסלול נראה שמי שהטיס את המטוס ניסה להימנע מזיהוי על ידי מערכות המכ"ם האינדונזיות".

השידור מהקופסאות אמור להסתיים בימים הקרובים

למטוס נוסעים מודרני כמו ה-777 שנעלם יש שתי קופסאות שחורות, שהן בסך הכל שני מכשירים אלקטרוניים שמתעדים את פעולות המטוס האחרונות. קופסה אחת שומרת את נתוני הטיסה, כולל הגובה, המהירות וביצועי המנועים - וקופסה שנייה שומרת את ההקלטות מתא הטייס. למרות שמן, הן צבועות דווקא בצבע כתום.

הקופסאות מקליטות את נתוני הטיסה ואמורות לסייע לחוקרים במקרה של התרסקות, תקלה או טעות אנוש להבין את מהלך האירועים שקדם לאירוע ולדמות את המצב בו עמדו הטייסים בעת האירוע, היה והם אינם עוד בחיים. עם השנים הקופסאות השחורות לקחו חלק משמעותי בפיענוח תאונות אוויריות, והן שוכללו מקופסאות שהקליטו רק כמה נתונים עם סרט הקלטה אנלוגי ופשוט לכלים דיגיטליים משוכללים ששומרים ומתעדים נתונים רבים.

לשתי הקופסאות מוצמד מצבר, שתפקידו לשלוח אות במקרה של התרסקות כדי להקל את איתורן. המצבר מסוגל לספק כוח לשידור האות במשך 30 יום ללא מקור חשמלי (שהוא המטוס עצמו). כשמערכות החשמל של המטוס מפסיקות לתפקד הספירה לאחור מתחילה. מאחר והמטוס הפסיק לתפקד עם התרסקותו לאוקיינוס ההודי בלילה של 8 במרס, 30 הימים שבהם הקופסאות עדיין משדרות אמורים להסתיים ביומיים הקרובים.