אוקראינה: מפגינים השתלטו על בנייני ממשל

אלפי מפגינים פרו-רוסים פרצו את מחסומי המשטרה והשתלטו על מספר מבני ממשל במזרח אוקראינה, כחודש לאחר שרוסיה הודיעה על סיפוח חצי האי קרים. בעיר דונצק הסתערו כאלפיים מפגינים על מבנה ממשלתי מרכזי, בלוגנסק התעמתו המפגינים עם השוטרים וגרמו לפציעתם של שניים

הפגנות אלימות באוקראינה (רויטרס)

המשבר באוקראינה: פעילים פרו-רוסים פרצו את מחסומי המשטרה והסתערו על מספר מבני ממשל בעיר דונצק ובמספר מקומות נוספים במזרח אוקראינה, כחודש לאחר שרוסיה הכריזה על סיפוח חצי האי קרים - כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדונצק השתתפו כאלפיים מפגינים פרו רוסים בתהלוכה גדולה בעיר. בשלב מסוים המשיכו כמאה מהמפגינים לכיכר העיר, השתלטו על מבנה ממשל בן 11 קומות והניפו במקום את דגל רוסיה. המפגינים השליכו זיקוקים למאות שוטרים שהיו במקום ותלשו מהם את אפודי המגן.

המשטרה בעיר לוגנסק ירתה גז מדמיע לעבר כמה מאות מפגינים שפרצו לתוך מבנה המשטרה המקומי בניסיון לשחרר 15 פעילים פרו רוסים שנעצרו במקום מוקדם יותר השבוע. הרשויות במקום האשימו כי הפעילים תכננו להשתלט על המבנה באמצעות "נשק וחומרי נפץ".

שליח של סוכנות הידיעות הצרפתית דיווח כי ראה מספר בני אדם שוברים את הדלת בכניסה למבנה המשטרתי. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי שני שוטרים נפצעו במהלך ההשתלטות וכי שישה מ-15 העצורים שוחררו.

בעיר חרקיב שבמזרח המדינה פרצו כמה עשרות בני אדם למבנה ממשלתי, לאחר שהצליחו לחמוק מהמחסומים המשטרתיים. המפגינים הניפו את דגלי רוסיה מחלונות הבניין, בעוד קהל של אלפי בני אדם עמד מחוץ למבנה והריע.