האם המטוס המלזי התחמק מהמכ"ם?

צוות חקירת היעלמות המטוס המלזי טוען כי נתונים שהתקבלו ממערכות המכ"ם של המדינות השכנות מעלות תיאוריה חדשה. לפי הנתונים, הטיסה המסתורית עשתה סיבוב סביב אינדונזיה לפני שפנתה לכיוון האוקיאנוס ההודי - שם נערכים כעת החיפושים אחרי האות שאולי נשמע ביממה האחרונה

האם המטוס התחמק מהמכ"ם? (AP)

חקירת היעלמות המטוס המלזי מעלה ממצאים חדשים. כחודש לאחר שטיסה MH370 נעלמה ממסכי המכ"ם, מידע חדש על מסלולו של המטוס דווקא מוסיף למסתורין שסובב את הטיסה האבודה ומעלה את השאלה: האם הטייסים עשו מאמץ מיוחד לחמוק מהמכ"ם האינדונזי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על פי גורם רשמי באינדונזיה, מיד לאחר שהמטוס המריא הוא ביצע פנייה שמאלה, שלא על פי המסלול המקורי שלו. לאחר שטס לאורך מלזיה, הסתובב סביב אינדונזיה ולאחר מכן פנה דרומה לכיוון דרום האוקיינוס ההודי",  צוטט ב-CNN בכיר בממשל מלזיה המעורב בחקירת היעלמות טיסה.

"אם נחבר את הנקודות שהתקבלו מנתוני המכ"ם של המדינות באזור, נבין שבשלב מסוים ביצע המטוס פנייה חשובה לעבר האזור שבו נערכים כעת החיפושים", הוסיף הגורם. "על פי המסלול נראה שמי שהטיס את המטוס ניסה להימנע מזיהוי על ידי מערכות המכ"ם האינדונזיות".

הבוקר הודיעו רשויות הביטחון באוסטרליה, העורכות את החיפושים אחר טיסה MH370, במסיבת עיתונאים שערכו, כי סין איתרה אות נוסף מאזור החיפושים באוקיינוס ההודי. ההודעה הגיע לאחר שאמש הכריזו, כי אות שאותר באזור תואם לכזה המגיע מקופסה שחורה של מטוס נוסעים.