צפו: פסגת המריחואנה בג'מייקה

האי הקריבי ידוע בתעשיית המריחואנה שלו, כמו גם בחופיו הטרופיים ובמוזיקת הרגאיי – זאת למרות שהצמח הירוק אינו חוקי כלל בתחומו, מה שלא מפריע לתושביו לעשן ללא הפרעה כבר שנים. בסוף השבוע התקבצו מאות פעילים חברתיים ומומחים לכינוס שמטרתו לבטל את האיסור על גידול והפצה. כך זה נראה

הג'מייקנים מקווים ללגליזציה: בבירה קינגסטון התקבצו אתמול (שבת) מספר דמויות מפתח, וביניהן מומחי מריחואנה מקנדה וקולורדו שבארצות הברית (שכבר אישרה בחוק את השימוש בצמח) - לוועידת מגדלים ומפיצים מיוחדת, הדוגלת בשיתוף פעולה וביטול החקיקה המגבילה שימוש בצמח באי הקריבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכינוס לקחו חלק כ-300 בני אדם שביקשו ליצור תעשייה מפוקחת של קנאביס באי. את האירוע הנחתה מושלת קינגסטון אנג'לה בראון ברק.

"לג'מייקה יש הזדמנות פז להיכנס לתעשייה שתביא לשגשוג מזהיר", אמר החוקר רופרט לואיס. האי הקריבי ידוע בחופיו הלבנים, בתרבות הייחודית, במוזיקת הרגאיי, בפשע וגם בצמחי המריחואנה. ד"ר צ'ארלס הנסון, פרופסור למשפטים מאוניברסיטת הרווארד, אומר שהחשיבות של הצמח בתרבות המקומית מקבילה לחשיבות מוזיקת הרגאיי. לדבריו, רק בחקיקה מסודרת יהיה ניתן לשלוט בשוק.

"האם אחרי חקיקה המריחואנה תהיה זמינה לילדים?", תהה. "האם יהיה ניתן לעשן בציבור הרחב? יש הרבה מאוד סוגיות חשובות בתהליך שאנו מובילים".