צפו: משחקים טטריס על גורד שחקים

שבוע הטכנולוגיה של פילדלפיה נפתח במשחק טטריס ענק על גבי גורד שחקים, כמחווה למשחק הפאזל המיתולוגי שהומצא לפני 30 שנה. שני השחקנים, אדום וכחול, התחרו באמצעות מאות נורות בחזית הבניין

מארגני שבוע הטכנולוגיה בפילדלפיה קיימו אמש (שבת) מחווה למשחק המחשב המיתולוגי טטריס - בדרך הכי גדולה שאפשר: משחק ענק על גבי גורד שחקים לציון 30 שנה להמצאת המשחק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חזיתו של מרכז CIRA מצופה במאות נורות, מה שמאפשר להציג עליו צורות שונות בהתאם לצורך. כך, למשל, לפני שש שנים הוצג בגאווה על גבי הבניין סמל קבוצת הבייסבול פילדלפיה פיליז שזכתה באותו זמן באליפות.

במשחק הענק התמודדו שני שחקנים, אדום וכחול, ששלטו בנורות באמצעות ג'ויסטיק. לא מדובר במשחק המחשב הכי גדול אי פעם - שכן הבניין בפילדלפיה כבר שבר את השיא הזה בשנה שעברה, במשחק עצום של "פונג". גם השנה פתח המשחק, שמשך צופים רבים, את אירועי שבוע הטכנולוגיה.

משחק הטטריס הומצא בשנת 1984 על ידי המהנדס הרוסי אלכסיי פז'יטנוב, אבל הפך לפופולרי בזכות המהנדס האמריקני הנק רוג'רס, שרכש את הזכויות לאחר שראה את המשחק בתערוכה בלאס וגאס. לאחר מכן, משחק הפאזל הדורש חשיבה מהירה נכלל בגיימבוי המקורי של חברת נינטנדו, והפך לתופעה בינלאומית. כיום ניתן לשחק בו ב-30 פלטפורמות שונות.