הפעוטה חלתה בלב ים: חיל הים האמריקני הוזעק לפנותה

הפלגה משפחתית שתוכננה להסתיים בניו זילנד נקטעה לאחר שפריחה מטרידה במיוחד התפשטה על רוב חלקי גופה של לירה, בת שנה. ההורים המודאגים שלחו קריאות מצוקה מהיאכטה שבה שטו כדי לפנותה לבית החולים, וספינה של חיל הים האמריקני הגיעה אל המשפחה בלב ים והחלה לפנות את הפעוטה לטיפול

השיט המשפחתי בלב ים הפך למבצע חילוץ דרמטי: לירה, בת שנה, יצאה עם משפחתה לשיט רגוע ושלו ביאכטה בלב האוקיינוס. אלא שעד מהרה הפך הטיול לחוויה לא פשוטה כלל עבור הוריה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

משמר החופים האמריקני קיבל ביום חמישי האחרון קריאת מצוקה מסירת מפרש שבה שטו אריק קאופמן עם אשתו, שרלוט, בתם קורה ואחותה התינוקת לירה, שיצאו למסע ממקסיקו שבועיים קודם לכן. המשפחה תכננה לחצות את האוקיינוס השקט ולהגיע לניו זילנד, אך במהלך השיט החלה להתפשט פריחה על רוב חלקי גופה של לירה והיא החלה לסבול מחום גבוה.

עם הישמע קריאת המצוקה שהגיעה ממרחק מאות קילומטרים מחופי מקסיקו, הוזנקו לאזור חברי יחידת חילוץ אמריקנית, שהצליחו להיכנס לתוך היאכטה רק לאחר שצנחו ממטוסים ונחתו במים בקרבתה. שם הם ניפחו סירת גומי ממונעת והגיעו עד הסירה. 

לירה קיבלה טיפול במקום, מצבה הוגדר יציב, וספינה של החיל הים האמריקני הגיעה אליהם כדי להביא את התינוקת לטיפול בבית חולים.