מרהיב: התפרצות סולארית על פני השמש

טלסקופ רב עוצמה של סוכנות החלל האמריקני חושף תיעוד נדיר של התפרצות סולארית על פני השמש. ההתפרצות שנרשמה ביום רביעי האחרון עלולה לגרום לפגיעה בתקשורת לוויינית בכדור הארץ

נאס"א, סוכנות החלל האמריקנית מפרסמת היום (ש') תמונות יוצאות דופן של התפרצות סולארית על פני השמש, התפרצות שהתרחשה ביום רביעי האחרון, ותועדה על ידי טלסקופ רב עוצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסוכנות האמריקנית, התפרצויות מסוג זה מתרחשות באופן תדיר, וכשהם עוצמתיות במיוחד הן עלולות לגרום לפגיעה באטמוספרה של כדור הארץ ואפילו לגרום לבעיות תקשורת לוויינית. מומחים בנאס"א מסבירים כי סערה על פני השמש מתרחשת בעקבות התפרצות של חלקיקים אלקטרומגנטיים טעונים לתוך החלל. החזקה בין הסערות מוגדרת בדרגת עוצמה X1, העוצמה החזקה ביותר המוכרת של סערה מהסוג הזה.

ההתפרצות שהתרחשה ביום רביעי האחרון מוגדרת בנאס"א בעוצמה N6.5. בעבר תועדו התפרצויות בעוצמה של פי עשר מכך, דבר שעשוי לגרום לבעיות גדולות אף יותר ולמרות המרחק הרב מהשמש להשפיע על חיינו באופן ישיר.

בהתפרצויות קודמות בעבר, הורגשו בעיות תקשורת ואף טיסות נוסעים התבקשו להימנע משיוט במסלולים העוברים דרך הקוטב הדרומי והצפוני. בסוכנות האמריקנית מדגישים כי הפעם לא צריך לנקוט באמצעי זהירות אלו. החדשות הטובות הן שייתכן שבעקבות הסופה ניתן יהיה לצפות בתופעות הזוהר הצפוני והדרומי בצורה ברורה מתמיד.