מחקר: אווה בראון הייתה יהודיה

מחקר חדש שבדק את שיערה של אווה בראון, מי שהייתה פילגשו של אדולף היטלר ולאחר מכן אשתו, גילה כי לבראון היו אבות יהודים. דגימות השיער הראו כי לבראון היו גנים שהועברו מאם לבת בקרב יהדות אשכנז, וככל הנראה משפחתה המירה את דתה לנצרות לפני שנים רבות

אבותיה היו יהודים. היטלר ובראון (AP)

האם מי שהייתה אחת הנשים הקרובות ביותר למנהיג גרמניה הנאצית אדולף היטלר היא בכלל יהודיה? על פי בדיקה גנטית שנערכה למברשת השיער של אווה בראון, מתברר כי יש לה שורשים יהודיים - כך פורסם היום (שבת) ב"דיילי מירור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התגלית המרעישה נחשפה לאחר שדגימות שיער נלקחו ממברשת שנמצאה בדירת פילגשו של היטלר. הדגימות נלקחו לבדיקת DNA מיוחדת שגילתה כי אבותיה של בראון היו יהודים.

הידיעה על מקורותיה של בראון מגיעה כ-70 שנים לאחר שנישאה לבסוף למנהיג הנאצי, בטרם השניים התאבדו בבונקר בברלין במהלך ימיה האחרונים של מלחמת העולם השנייה בשנת 1945.

משפחתה של בראון המירה את דתה (דר שפיגל)

החוקרים, שבחנו את שיערה, מצאו כי ישנה התאמה בין הגנים של בראון לגנים המועברים מאם לבת ביהדות אשכנז, שמיליונים מקרבה נרצחו בתאי הגזים ובמחנות ההשמדה באירופה באותה תקופה.

במהלך המאה ה-19 רבים מיהודי גרמניה המירו את דתם לנצרות קתולית. מאחר ובראון גדלה כקתולית לכל דבר, מרבית הסיכויים שבמהלך חייה לא ידעה על שורשיה היהודים.