הודו: עונשי מוות ל-3 מורשעים באונס

בעקבות פרשות האונס שזיעזעו את העולם, בית המשפט במומביי גזר עונשי מוות על 3 צעירים שאנסו צלמת עיתונות בתוך מפעל נטוש בעיר. "עונשם ישגר מסר מרתיע עבור החברה כולה", אמר השופט בהקראת גזר הדין

"מעשים שטניים". אחד המורשעים (AP)

בית משפט בהודו גזר היום (ו') עונש מוות על שלושה תושבי העיר מומביי, שאנסו באכזריות צלמת עיתונות בשנה שעברה. על פי כתבי האישום שהוגשו נגד השלושה, הם תקפו את האישה בתוך מפעל טקסטיל נטוש במרכז העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע במשפט מסר כי השופטים גזרו על נאשם נוסף מאסר עולם. העונשים הכבדים מגיעים לאחר הליך חקיקה ממושך במדינה, בעקבות מספר פרשיות אונס שעוררו סערה בעולם. "זהו המקרה הראשון בו נגזרים עונשי מוות לאנסים בזמן שקורבן האונס עדיין בחיים", אמר התובע, אוג'יוול ניקאם.

זהו אינו מקרה האונס היחיד בו שלושת התוקפים היו מעורבים. השלושה נמצאו אשמים באונס צעירה אחרת באותו מפעל נטוש בחודש יולי שעבר. התובע טען כי התוקפים הם אנסים סדרתיים.
השופט במשפט תיאר במתן גזר הדין את מעשיהם של השלושה כבעלי אופי שטני. הוא הדגיש כי "עונשם ישגר מסר מרתיע עבור החברה כולה".

החוק החדש והמחמיר נגד מקרי אונס אושר בעיקר בעקבות האונס הקבוצתי שבוצע ב-16 בדצמבר 2012 במהלכו קורבן המעשים המזעזעים, סטודנטית לפיזיותרפיה, מתה מפצעיה מספר ימים לאחר מכן. לאחר המעשה הברוטאלי, היא נזרקה מהאוטובוס יחד עם ידיד שנסע עמה. משפטם של החשודים שנעצרו החל בינואר.

האונס והרצח גררו מחאות רבות ברחבי הודו והובילו לדיון ציבורי בנוגע לאלימות כלפי נשים במדינה. בחודש מרס אשתקד הוחלט להחמיר את הענישה כלפי אנסים, ובעקבות חוק שעבר ניתן להוציא אותם להורג.