האם משקפי השמש החדשים של קים ג'ונג און יהפכו לחוק חדש בקוריאה הצפונית?

אזרחי קוריאה הצפונית כבר לא יודעים מה תהיה גחמתו הבאה של מנהיגם קים ג'ונג און. השבוע נראה השליט מרכיב משקפי שמש אופנתיים, שגרמו להתפרצות חרושת שמועות, לפיהן יחייב קים את האזרחים לרכוש משקפיים כאלה גם עבור עצמם

כשבוע לאחר שפורסמה ההוראה המשונה, לפיה אזרחי קוריאה הצפונית צריכים להסתפר כמו שליטם, קים ג'ונג און, חרושת שמועות מציפה את המדינה הקומוניסטית בעקבות הופעתו האופנתית החדשה של העריץ. קים נראה לאחרונה מרכיב משקפי שמש אופנתיות במיוחד, שעוררו סערה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהופעה פומבית השבוע מול חיילים של צבא קוריאה הצפונית, עלה קים לנאום תחת המראה החדש. לעומת אביו וסבו, השליטים הקודמים של המדינה הקומוניסטית, משקפיו של קים נראו מעוצבות ואופנתיות, יחד עם התספורת הייחודית שלו.

כעת תוהים האזרחים המודאגים בקוריאה הצפונית האם ייתכן שהמנהיג השנוי במחלוקת יורה להם להרכיב משקפיים בדיוק כמו שלו. נראה כי הוראה שכזאת לא תהיה מופרכת לחלוטין לאחר שהשלטון בפיונגיאנג קבע לאחרונה כי על כל הגברים במדינה לאמץ תספורת אחת - זאת של המנהיג העליון קים.

לא יודעים מה תהיה הגחמה הבאה. קים (רויטרס)

ההוראה החדשה הוצגה בבירה לפני כשלושה שבועות ובשבוע שעבר הופצה ברחבי המדינה המסוגרת, אך נראה כי לא כל התושבים מרוצים במיוחד מהסגנון שנכפה עליהם. "התספורת של מנהיגנו היא ייחודית מאוד", אמר מקור במדינה לרדיו אסיה החופשית. "היא לא מתאימה לכולם כי לכל אחד יש פרצוף אחר וצורת ראש שונה".

בנוסף לכך סיפר אזרח קוריאה הצפונית, המתגורר בימים אלה בסין, כי מדובר בתספורת לא פופולרית, מכיוון שהיא דומה לזו של מבריחים סיניים. "עד אמצע שנות האלפיים קראו לתספורת הזאת 'המבריח הסיני'", סיפר.