ארה"ב: לחייל שרצח שלושה והתאבד היה "עבר נקי"

הצבא האמריקני הודיע כי לא היו כל סימנים משמעותיים שהחייל איוון לופז עומד לרצוח שלושה מחבריו, לפצוע 16 ואז לשים קץ לחייו בבסיס בטקסס. לא היו לו בעיות משמעת, אך הוא סבל מחרדה ודיכאון מאז ששב מעירק. זאת למרות שכלל לא נלחם

הרשויות בארצות הברית ממשיכות לחקור מה גרם לחייל איוון אנטוניו לופז, בן 34, לפתוח אתמול (ה') באש בבסיס פורט הוד שבטקסס, להרוג שלושה חיילים, לפצוע 16, ולשים קץ לחייו. הצבא האמריקני הודיע ללופז לא היו בעיות משמעת וכי היה לו עבר נקי לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, לופז סבל לאחרונה מדיכאון וחרדה ואף נפגש עם פסיכיאטר צבאי שרשם לו כדורים נגד נדודי שינה. ב-2011 שב לופז ממשימה בת ארבעה חודשים בעירק וטען כי נגרמה לו טראומה כתוצאה מפציעת ראש.

אלא שבצבא האמריקני אומרים כי לופז מעולם לא נלחם או היה בחזית, ולא ידוע על שום פציעה אלימה שלו. הוא הוגדר כסובל מפוסט טראומה למרות שלא לחם.

זו לא הפעם הראשונה בה חייל מבצע טבח בחבריו בבסיס פורט הוד שבטקסס. לפני כחמש שנים ב-5 בנובמבר 2009 פתח מייג'ור נידאל מאליק חסן באש לעבר חבריו לבסיס, הרג 13 בני אדם ופצע 32. חסן, פסיכולוג צבאי במקצועו, הושפע מאידיאולוגיה מוסלמית קיצונית ותמך בפעילות ארגון אל-קאעידה.

כוונתו הייתה לפגוע בחיילים שהתאמנו לקראת שליחתם לתעסוקה מבצעית באפגניסטן. חסן נידון לגזר דין מוות בעקבות מעשיו וכעת הוא ממתין לעונשו.