המטוס המלזי: החיפוש יורד לקרקעית הים

כמעט חודש לאחר היעלמותו המיסתורית של המטוס המלזי, עדיין לא נמצא שום שריד ממנו צף על המים. מתאם צוותי החיפוש של אוסטרליה הודיע כי החיפוש, שמשתרע על פני שטח עצום, עובר לקרקעית הים בעזרת שני כלי שיט מתקדמים

ספינות מחפשות את המטוס המלזי (ארכיון) (AP)

אוסטרליה תופסת פיקוד על החיפושים אחרי המטוס המלזי הנעדר: הרמטכ"ל לשעבר של אוסטרליה אנגוס יוסטון, מתאם צוותי החיפוש אחר המטוס, הודיע במסיבת עיתונאים מיוחדת כי החלו סריקות של שני כלי שיט מתחת לפני הים, באזור ממנו התקבלו לאחרונה אותות ממשדרי המטוס, מערבית לעיר פרת' באוסטרליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, עדיין מדובר בשטח עצום של 217 אלף קילומטרים רבועים באוקיינוס ההודי, ומזג האוויר בימים האחרונים לא מקל על הסריקות. יוסטון ציין כי אזורי החיפושים ישתנו כל הזמן בהתאם לראיות החדשות שיתגלו.

14 מטוסים ותשע ספינות סורקים את האזור ויוסטון הגדיר את כלי השיט המתקדמים שיצטרפו אליהם כ"בעלי תרומה חיונית". למרות זאת, הסריקות יכולות להימשך עוד זמן רב.

מוקדם יותר האשימה האופוזיציה המלזית את הממשלה בקואלה לומפור בהסתרת מידע לגבי ההיעלמות לפני כחודש. מנהיג האופוזיציה אנואר איברהים העריך כי לא ייתכן שמערכות המכ"ם המתקדמות של מלזיה לא איתרו את המטוס.

ראש הממשלה נג'יב דחה את הטענות, והדגיש כי ארצו לא תנוח עד שיימצאו תשובות: "אנו חייבים זאת למשפחות האבלות, להציע להם נחמה וסגירת מעגל לאירוע הטראגי". ראש הממשלה המלזי הוסיף כי "העולם מצפה מאיתנו לעשות את הטוב ביותר, ואני בטוח שנראה מה אנחנו יכולים לעשות יחד כשאנחנו רוצים למצוא תשובות".