ארה"ב: דיוויד לטרמן הודיע על פרישה

דיוויד לטרמן הוא אחד הפרצופים המוכרים ביותר בכל בית בארה"ב, לאחר שעשה מהפך בעולם הטלוויזיה כשיצר את תכנית הלילה והגיש אותה במשך 32 שנים ברציפות. אחרי פרישת המתחרה ג'יי לנו מוקדם יותר השנה, לטרמן החליט לפרוש גם הוא בשנה הבאה. "עכשיו, אני ופול מהלהקה נוכל סוף סוף להתחתן", אמר לקהל בתכנית ששודרה בארה"ב

לטרמן מארח את הנשיא אובמה ב-2012 (AP)

סוף עידן בטלוויזיה האמריקנית: מגיש הטלוויזיה והקומיקאי הוותיק דיוויד לטרמן, האיש שהפך שם נרדף לתכנית הלילה של CBS, הודיע שלא יחדש את החוזה ויפרוש עם סיומו בשנה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטרמן לא הודיע על תאריך מדויק לפרישתו, אך הוא אמר לקהל בעת צילומי התכנית כי הוא יישאר בתפקידו שנה לפחות, אך לא הרבה יותר מכך. "טלפנתי לבעלי הרשת לפני התכנית, ואמרתי שהייתה תקופה נהדרת, אבל אני פורש. אני מודה לכל האנשים שעבדו כאן, כל האנשים בעולם, לכל הצוות, לכל הצופים בבית, תודה גדולה לכם", והוסיף בצחוק כי הוא ופול, נגן בלהקת הליווי של התכנית, יכולים כעת להינשא.

לטרמן, בן 67, הוא המגיש הוותיק ביותר של תכנית לילה בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקנית - כבר 32 שנים על המסך. הוא יצר והגיש את תכנית הלילה של NBC בשנת 1982, ולאחר 11 עונות ערק למתחרה CBS בה הוא מגיש את תכנית הלילה עד היום.

המתחרה שלו, ג'יי לנו, פרש מהגשת תכנית הלילה של NBC מוקדם יותר השנה והעביר את ההגשה לג'ימי פאלון. מיד עם ההודעה על פרישתו החלו ברשת שמועות על זהות מחליפו של לטרמן, כשבין השמות שהועלו היה שמו של קרייג פרגוסון, המנחה של התכנית שמשודרת מיד אחרי תכניתו של לטרמן.