צפו: בנו טנק מטרקטור לכבוש את ונציה

תומכים בעצמאות של ונציה מאיטליה תכננו לכבוש את כיכר סאן מרקו המפורסמת לאות מחאה. המשטרה האיטלקית עצרה אותם, וחשפה במחסן שלהם טרקטור שהוסב לטנק מאולתר. הרכב המשוריין, שלא ברור איך היה אמור לעבור על כל הגשרים בדרך למרכז ונציה, פורק במחסן לפני שהיתה לבדלנים הזדמנות לבדוק אותו

המשטרה האיטלקית עצרה 24 בדלנים ונציאנים שתכננו להשתלט על כיכר סאן מרקו המפורסמת בעיר, והופתעו לגלות במחסן שלהם טנק מאולתר, שפורק במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המוחים תכננו "לכבוש" את הכיכר ההיסטורית שבלב ונציה כדי לקרוא להתנתקות של מחוז ונטו העשיר בצפון מזרח איטליה משאר המדינה, דרישה שהתעצמה עם פרוץ המשבר הכלכלי החריף במדינה.

על פי התכנית שסוכלה, הם היו אמורים להעמיס כלי נשק על הטרקטור שהוסב לטנק. לא ברור איך כלי הרכב הכבד היה אמור להגיע לכיכר סן מרקו - לא כל הגשרים בוונציה מספיק רחבים או מספיק חזקים כדי לתמוך בו.

בסרטון ממצלמות האבטחה נראים אנשי המשטרה נכנסים למוסך, ומוצאים שם את הטרקטור המשוריין - שהפך למעין קופסה בעלת זחלים. מהמשטרה נמסר כי נתפסו כלי נשק גם בפשיטה על מעוזי בדלנים נוספים - במחוזות לומברדיה ופיימונטה שבצפון איטליה, וגם באי סרדיניה.

למרות הזעם בוונציה על צעדי הצנע של האיחוד האירופי והמסים של הממשלה ברומא, מידת התמיכה של הציבור בעיר בהתנתקות מאיטליה לא ברורה. סקר שערך לאחרונה המושל המקומי באינטרנט הצביע על רוב גדול בעד עצמאות, אך התברר כי רוב ההצבעות בוצעו ממחשבים מחוץ לאיטליה.