רעש אדמה נוסף בצ'ילה: אין נפגעים

יממה לאחר רעידת האדמה בצ'ילה שגרמה למותם של שישה בני אדם, הורגש רעש נוסף בעוצמה של 7.6 דרגות בצפון המדינה. צ'ילה ופרו פרסמו אזהרת צונאמי שבוטלה לאחר זמן קצר, ובצ'ילה החלו בפינוי אזור החוף הצפוני מחשש לחיי אדם. גם הנשיאה בשלה פונתה מאזור הסכנה

יממה לאחר הרעש הקטלני בצ'ילה, הארץ רעדה שנית: רעידת אדמה בעוצמה של 7.6 דרגות הורגשה הבוקר (ה') בצפון המדינה - כך דיווח הבוקר המכון הסיסמולוגי האמריקני. לא דווח עד כה על נפגעים או נזק משמעותי, אך צ'ילה ופרו השכנה הזדרזו להכריז על כוננות צונאמי. חיל הים הצ'יליאני הודיע כי גלי צונאמי ראשונים - אך נמוכים - הגיעו לחוף הצפוני ולא גרמו לנזק. לאחר זמן קצר בוטלה אזהרת הצונאמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, הרשויות בצ'ילה הורו על "פינוי מונע" של אלפי תושבים מאזור החוף הצפוני במדינה, מחשש לתגובת שרשרת לרעש הראשוני. מוקד הרעידה אותר כ-19 קילומטרים מנמל איקיקה - בסמוך למוקד הרעש אתמול - ועומק הרעידה הוגדר כרדוד יחסית, בעומק של 20 קילומטרים בלבד.

גם נשיאת צ'ילה, מישל בשלה, פונתה מאזור האסון: גורמי ההצלה והסיוע הורו לבשלה, ששהתה מלון בקו החוף באריקה בעקבות הרעש החזק אתמול, לעזוב את האזור מחשש לנזקי משנה ורעידות נוספות - כך דווח בתקשורת המקומית.

אתמול הורגשה רעידת אדמה חזקה, בעוצמה של 8.2 דרגות בצפון המדינה, שגרמה לנזק רב ולמותם של שישה בני אדם מקריסת מבנים או מהתקפי לב במהלך הרעש. הגל הגדול ביותר שנמדד לאחר הרעש הגיע לגובה של כ-2.3 מטרים, ולאחר מספר שעות בוטלה אזהרת הצונאמי שפורסמה.

אלפי בני אדם התפנו אתמול לעבר האזורים ההרריים - חלקם ברכב וחלקם בלית ברירה ברגל. נשיאת צ'ילה, מישל באשלה, הכריזה קודם לכן על מצב חירום באזורים בצפון המדינה שנפגעו מרעש האדמה, והצהירה כי "הממשלה תפעל למשך כל הזמן שיידרש כדי לטפל במשבר זה, ואנו נוקטים בצעדים הראויים כדי להגן על חיי האזרחים ועל רכושם".