צפו: הרגעים שבהם רעדה האדמה בצ'ילה

הרפובליקה הדרום-אמריקנית נושמת לרווחה: מספר ההרוגים מרעידת האדמה, שישה במספר, נמוך מאוד יחסית לעצמה והצונאמי המאיים לא הגיע. עם זאת, כשהאדמה רעדה עברו על תושבי המדינה רגעים ארוכים של בלבול וחרדה. כך זה נראה מתוך בית מרקחת שהזדעזע

רעידת האדמה שהכתה הלילה מול חופי צ'ילה בעוצמה של 8.3 בסולם המדידה, הציתה בהלה ברחבי העולם מחשש לגלי צונאמי שישטפו את הישובים לאורכו של החוף. בעיר אריקה שעל חוף הים בצפון צ'ילה, סמוך לגבול פרו, התושבים סיפרו שהם חשים רעידות רבות בשבועות האחרונים, אבל היום הייתה הרעידה החזקה ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הרשויות בצ'ילה, שישה בני אדם נהרגו ברעידת האדמה הזו, בהם שלושה שנפגעו מקירות שקרסו, ושניים נוספים מהתקף לב. מצלמות אבטחה של בית מרקחת בעיר אריקה קלטו את הרגעים שבהם האדמה רעדה. בתמונות ניתן לראות את הבלבול שהרגישו התושבים בתחילת הרעידה, כשהם מביטים זה בזה ומנסים להבין מה מתרחש.

כמה שניות אחר כך, ניתן לראות את איש צוות החנות קורא מהר לקונים לצאת החוצה, רבים מהם ממהרים, אחרים עושים את דרכם החוצה כשמדפי בית המרקחת רועדים והמוצרים - נופלים.

בסרטון הווידאו ניתן לראות שהרעידה נמשכה יותר מ-30 שניות. עבור תושבי צ'ילה זו הייתה רק ההתחלה - מאוחר יותר הרשויות קראו לאנשים למהר לאזורים גבוהים מחשש לגל צונאמי, שבסופו של דבר, למרבה המזל, לא הגיע.