מבט מתוך הכדור של המונדיאל בברזיל

האצטדיונים עדיין לא מוכנים, הפשע משתולל בערים ומאיים על אלפי המבקרים, אבל הכדור כבר מוכן. אדידס מציגה לעולם את הברזוקה. מבט נדיר מנקודת המבט של הכדור

ברחובות ברזיל הכדורגל הוא דרך חיים - התושבים משחקים בסמטאות, במגרשי חנייה ועל החוף, לעיתים גם כשאין נעליים, שערים ולפעמים כשאפילו אין כדור. אבל התשוקה למשחק קיימת תמיד, ועל פיה תוכנן כדור הברזוקה שבו יבעטו הכדורגלנים הטובים בעולם במסגרת אליפות העולם בכדורגל שתיפתח במדינה בעוד כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לכבוד השקת הכדור, שתלה חברת אדידס מצלמה בתוכו והביאה כמה מכוכבי הענף, במטרה לנסות את הברזוקה לקראת המשחקים שבהם יצפו מיליארדי צופים ברחבי העולם.

מאז אליפות העולם בכדורגל בשנת 1970, מייצרת אדידס כדור חדש לכל אליפות, כדור באיכות על פי הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, אבל גם כזה שישקף את המקום שבו נערכת כל תחרות. הברזוקה על פי אדידס, יעביר את המסרים האלה לכל העולם בדרך שלא ראינו קודם לכן.

וכך הוחלט כי יהיו לו צבעים עזים - כמו המגוון בצבעי התרבות והתושבים בברזיל. מצויר עליו נהר האמזונס, שמו - ברזוקה - נבחר במשאל של מיליון ברזילאים (המחיר - 160 דולר, כנראה לא...).

במונדיאל הקודם אדידס מכרה לנו את הגבולאני, הכדור שהיה אמור להיות העגול והאווירודינמי ביותר בעולם. מהר מאוד עלו טענות על הכדור שעף לכיוונים לא מוסברים בעזרת משב הרוח. ליאונל מסי - כוכב נבחרת ארגנטינה וברצלונה הספרדית אמר עליו אז כי "הוא היה כל כך בלתי צפוי באוויר שראינו בו - כדור חופים".

על פי היצרנים, הברזוקה שנתפר בשישה חלקים שנתפרו על הכדור כפי שלא ראינו אף פעם. המשקל שלו 437 גרם ועל פי 600 השחקנים המקצוענים שניסו אותו, האצטדיונים אולי עדיין לא מוכנים, בתי המלון בצרות, הפשיעה מאיימת על הקהל, אבל כדור מוצלח - כבר יש.