מפקד משטרת מלזיה: "מעשה פלילי הביא להיעלמות המטוס"

קרוב לחודש מאז שנעלם, ולאחר שעלו אינספור תיאוריות על מה עלה בגורלו - הודיעה הלילה המשטרה המלזית כי חקירת היעלמות המטוס של חברת "מלזיה איירליינס", עליו היו 239 נוסעים ואנשי צוות, מוגדרת רשמית כחקירה פלילית - וכי ייתכן שסיבת ההיעלמות לעולם לא תיוודע. נמשכים החיפושים אחר שברי המטוס באוקיינוס ההודי

פשע הוביל להיעלמות המטוס (רויטרס)

כמעט חודש לאחר שנעלם ולאחר שהרשויות במלזיה הודיעו רשמית שהמטוס התרסק - כיוון החקירה המרכזי של המשטרה ברור. טיסת מלזיה איירליינס MH370 התרסקה עקב מעשה פלילי - וייתכן שנסיבות ההתרסקות לא יוודעו לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד המשטרה המלזית, חאלד אבו-באקר, הכריז הלילה רשמית על הפיכת חקירת היעלמות המטוס לחקירה פלילית - זאת לאחר שבמהלך 25 הימים שחלפו מאז ההיעלמות, נבדקו כיווני חקירה שונים בהם תאונה, חטיפה או חשש מפיגוע טרור שבוצע במטוס.

"חקרנו יותר מ-170 אנשים, ראיינו קרובי משפחה של הנוסעים וצוות המטוס, והגענו למסקנה שההיעלמות נגרמה עקב מעשה פלילי", אמר מפקד המשטרה, שהצהיר לאחר מכן על הפיכת החקירה לפלילית באופן רשמי. עוד הצהיר מפקד המשטרה כי "ייתכן ולא נדע לעולם את הסיבה להתרסקות המטוס".

קפטן המטוס המלזי. הביא להיעלמות? (דיילי מייל)

בתו של הטייס: "מצבו הנפשי היה קשה לפני הטיסה"

בשבוע שעבר, לראשונה מאז היעלמות המטוס, שברה שתיקה בתו של הטייס, קפטן זהארי אחמד שאח, והעלתה שאלות רבות בנוגע למצבו הנפשי של אביה בזמן היעלמות המטוס.

לדברי הבת שצוטטו ב"דיילי מייל" הבריטי, הוריה עמדו להתגרש לאחר כשלושים שנות נישואים, ואביה בן ה-53 היה נסער בשבועות האחרונים. כמו כן טענה הבת, עיישה זהארי, כי אביה סירב ללכת לפגישות של ייעוץ זוגי בתקופה שקדמה להיעלמות המטוס. עוד טענה כי בשיחתה האחרונה עם אביה בקושי זיהתה אותו: "הוא לא היה האב שהכרתי, הוא היה עצבני".

כמו כן הוסיפה הבת כי הפערים בין הוריה היו ניכרים ובלתי ניתנים לגישור, ואביה סירב להיפגש עם אנשי דת מוסלמים שניסו לגשר בין ההורים. הבת לא ידעה להשיב לחוקרים האם לאביה הייתה אישה אחרת בחייו.

החיפושים אחר שברי המטוס נמשכים (רויטרס)

שברים עדיין לא נמצאו, החיפושים נמשכים

בתוך כך, נמשכים החיפושים אחרי שברי המטוס האבוד. בסוף השבוע שעבר, משו ספינות אוסטרליות וסיניות חלקים מהאוקינוס ההודי שהיו חשודים כחלקיו של המטוס המלזי - אך עד כה לא הצליחו למצוא כל אישור כי מדובר בשרידיה של טיסה MH370. לפי דיווח ברשת BBC, בהודעה שמסרה הרשות לבטיחות ימית באוסטרליה נאמר, כי למרות התקווה כי החלקים שזוהו באזור החדש שייכים לטיסה האבודה, יום החיפושים באזור זה הסתיים ללא תוצאות.

סוכנות הידיעות הסינית "שינחואה" דיווחה כי כלי טיס צבאיים של סין זיהו שלושה עצמים חשודים בים באזור החדש, 1,850 קילומטרים מערבית לפרת' באוסטרליה, שצבעם לבן, אדום וכתום - אולם גם לגביהם לא דווח כי מדובר בשברי המטוס המדובר.