צפו: המרוץ הפך למבצע חילוץ בלב האוקיינוס

אנדרו טיילור מלונדון כבר חשב שסופו הגיע בין גלי האוקיינוס השקט - אחרי שנפל מסיפון היאכטה שלו במהלך מרוץ סקיפרים עקב הרוח החזקה שנשבה באזור. הוא שהה במים הקפואים במשך שעה וחצי – עד שאותר וחולץ. "לא ידעתי אם בכלל מחפשים אותי", אמר. צפו במבצע החילוץ הדרמטי

התחרות הפכה למבצע חילוץ בלב ים: אנדרו טיילור, בריטי בן 46, חולץ אמש (ב') ממימי האוקיינוס השקט הסוער והקפוא, במהלך אליפות העולם לסקיפרים (משיטי יאכטות) בה השתתף. טיילור נפל מסיפון היאכטה שהשיט, זאת לאחר שרוחות עזות שנשבו באזור גרמו לנפילתו למים בזמן שעסק בהחלפת מפרש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גלי הים סחפו את טיילור ממקום למקום במשך קרוב לשעתיים, בהם ניסה לתמרן במים הסוערים ולהימנע מטביעה. "לא ידעתי אם בכלל מחפשים אותי, לא ידעתי אם רואים או שומעים אותי", שחזר טיילור את רגעי האימה. "רק אחרי שעה וחצי התחלתי להבחין במשהו מבעד לערפל ששרר, והבנתי שאולי מחפשים אחריי".

כעבור זמן קצר, הבחין טיילור בספינה המשייטת באזור בו נפל לאוקיינוס: "ניסיתי להישאר עם הראש מעל פני המים כדי שאוכל לראות את הספינה. שחיתי סביב ללא הפסק, וחשבתי שהספינה מתקרבת אליי - אבל היא רק הלכה והתרחקה". כעבור קרוב לשעתיים, חילצו את טיילור חבריו לצוות היאכטה בעודו סובל ממכת קור. הם סיפרו לו כי לאחר שנפל, המרוץ נפסק ויאכטות אחרות הגיעו לאזור על מנת לסייע בחילוצו.