מקסיקו: נערה נדקרה 65 פעמים בגלל תמונה ברשת

בת 16 נדקרה עשרות פעמים על ידי חברתה - רק בגלל שפרסמה תמונות חשופות של שתיהן בעמוד הפייסבוק שלה. "אם תשרדי עד סוף השנה - את בת מזל", איימה החשודה ברצח חצי שנה לפני המעשה

אנאל באאז, נרצחה בגלל תמונה (פייסבוק)

הכל בגלל תמונה: נערה בת 16 ממקסיקו רצחה את חברתה ב-65 דקירות סכין, לאחר שהאחרונה העלתה לרשת תמונה חשופה של השתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה התרחש לפני כשבועיים, אז הזמינה ארנדי אליזבת' גוטיירז את חברתה הטובה, אנל באאז, לפגישה בביתה שהייתה אמורה להוביל לפיוס בין השתיים, לאחר שסכסוך התגלע ביניהן.

במהלך המפגש, כך עולה מחקירת המשטרה המקומית, נטלה הראשונה סכין מטבח ודקרה את באאז 65 פעמים - עד שמתה.

אנאל וארנדי - תמונה עם "אחותי" (פייסבוק)

"אם תשרדי עד סוף השנה - את בת מזל"

אחרי הרצח, ניסתה גוטיירז לטשטש את עקבותיה ואת מעורבותה באירוע. היא לא סיפרה דבר למכריה ואף הגיעה להלוויתה של באאז, שהתקיימה כמה ימים לאחר מכן. אלא שבבית הקברות המתינו לה השוטרים שעצרו אותה לחקירה.

מתברר כי המשטרה מצאה איום ששיגרה ברשת גוטיירז למי שהייתה חברתה הטובה - רק חצי שנה לפני הרצח המזעזע. "זה אולי נראה כאילו אני רגועה", היא כתבה, "אבל בראש שלי רצחתי אותך כבר כמה פעמים. תראי את עצמך כבת מזל אם תשרדי עד סוף השנה".

בדף הפייסבוק של החשודה ברצח, שעדיין לא הוסר מהרשת, ניתן לראות עדות לחברות הטובה בין השתיים. כך למשל, באוקטובר 2012 פורסמה תמונה של גוטיירז ובאאז שזכתה ליותר מ-3,500 לייקים, שבה הן נראות כשהן מחייכות למצלמה תחת הכותרת: "אני אוהבת אותך, תודה על רגעי השיגעון והצחוק שסחפו אותי ועל התשוקה לעשות איתך דברים משוגעים".

במשטרה המקומית נערכים כעת לנסח כתב אישום שעשוי לשלוח את ארנדי לשבע שנים בכלא.