מדונה: "אירופה - כמו גרמניה הנאצית"

הזמרת המפורסמת ועטורת הפרסים מתחה ביקורת חריפה על האנטישמיות והיעדר הסובלנות באירופה בכלל ובצרפת בפרט. "אנחנו חיים בזמנים מטורפים, הימין בצרפת פשיסטי", אמרה מדונה בריאיון - שעלה לכותרות עוד לפני שידורו

המניפסט של מדונה. ארכיון (רויטרס)

הזמרת המפורסמת מדונה העניקה אמש (חמישי) ריאיון לרדיו צרפתי – ועוררה סערה. הזמרת עטורת הפרסים בת ה-56 אמרה בשיחה עם תחנת "אירופה 1" כי "האנטישמיות הגיעה לשיא של כל הזמנים" בצרפת ובאירופה כולה – "זה מרגיש כמו גרמניה הנאצית". מדונה התראיינה לתחנה שעות ספורות לאחר הנפילה המפורסמת בטקס פרסי ה"בריטס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו חיים בזמנים מטורפים", אמרה מדונה בריאיון שישודר הבוקר – אך הכותרות ממנו כבר דלפו. "המצב משוגע", הוסיפה הזמרת, שביכתה על כך שצרפת ואירופה הפסיקו לקבל את האחר ולכבד את החופש.

"פעם זו הייתה מדינה שבירכה את כולם ועודדה חופש ביטוי אומנותי – עכשיו זה נעלם", הסבירה מדונה את עמדתה. "פעם צרפת קיבלה אנשים בעלי צבע עור אחר, כמו המוזיקאי צ'ארלי פארקר". עיקר הביקורת של הזמרת הופנתה כלפי מפלגות ימין, ובראשן "החזית הלאומית" של מארין לה פן – מפלגה שאת עמדותיה כינתה המוזיקאית "פשיסטיות".

הריב בין לה פן למדונה החל לאחר שהזמרת הציגה את הפוליטיקאית עם צלב קרס על מצחה – ולה פן איימה לתבוע. הפוליטיקאית איימה בתביעה – והזמרת שינתה את הסמל לסימן שאלה. "רמת חוסר הסובלנות פה, בצרפת ובאירופה, כל כך גדולה שזה מפחיד", סיכמה הזמרת את הריאיון.