הסיקור בעולם: "הורשע רה"מ הישראלי לשעבר"

כלי תקשורת בכל רחבי העולם דיווחו על הכרעת הדין הדרמטית של אולמרט והעניקו מקום בולט וסיקור נרחב לפרשה. ב-BBC ובפוקס הדגישו: "אולמרט לא יוכל לשוב לפוליטיקה", וגם התקשורת הערבית לא נשארה אדישה

בעולם לא נשארו אדישים להרשעת אולמרט (חדשות 2)

הדרמה הגדולה שהתחוללה הבוקר (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, עם הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, תפסה מקום מרכזי גם בכלי תקשורת ברחבי העולם, שלא ויתרו על ההזדמנות לסקר את הסתבכותו של הבכיר הישראלי לשעבר. מארה"ב דרך בריטניה ועד קטאר - כך סוקרה הכרעת הדין בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת BBC הבריטית דיווחה כי "ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט נמצא אשם במסגרת משפט שחיתות - משפט שהוביל להתפטרותו מהתפקיד בשנת 2008". ב-BBC ציינו כי "בכך נמנע ממנהיג מפלגת קדימה לשעבר בן ה-68 לחזור לפוליטיקה".

ברשת "פוקס" האמריקנית דיווחו כי "בית המשפט בתל אביב מסר את הכרעתו בנוגע לפרשת שחיתות שבה הסתבך אולמרט לפני כניסתו למשרד ראש הממשלה בשנת 2006". ברשת ציינו כי "13 בכירים בממשל בישראל, יזמים ואנשי עסקים הואשמו בסעיפים שונים".

"אולמרט אולץ להתפטר בשנת 2008 בעיצומה של פרשיית השחיתות", דיווחו ב"פוקס" והדגישו כי הרשעתו תמנע ממנו לחזור לחיים הציבוריים.

"לא יוכל לחזור לפוליטיקה" (חדשות 2)

בכלי התקשורת הערביים לא התעלמו

גם ברשת "אל-ג'זירה" לא התעלמו מהפרשה המרעישה ודיווחו כי "בית משפט מחוזי בתל אביב שבישראל הרשיע את ראש הממשלה הישראלי לשעבר בנוגע לפרשיית שחיתות שבה היה מעורב הנוגעת למיזם בנייה". באל-ג'זירה בחרו לצטט את דיווחי הערוץ הראשון הישראלי ואמרו כי "אולמרט הורשע בשני מקרים של קבלת שוחד".

אל-ג'זירה אינו כלי התקשורת היחיד בעולם הערבי שסיקר את האירועים בישראל. רשת "אל-ערביה" פרסמה כי כלי התקשורת בישראל מדווחים על הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר במסגרת פיתוח פרויקט הולילנד בירושלים. הידיעה על הרשעתו של אולמרט הגיעה אפילו עד סין, שם דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית "שינחואה" על הנעשה בישראל.

אולמרט הורשע בקבלת שוחד - סיקור מיוחד:

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

ההכרעה בתיק הולילנד: אולמרט הורשע בשוחד

הולילנד: מי הורשע ומי זוכה?

אולמרט נגד אולמרט: התקציב יילקח?

השופט דוד רוזן נגד הסדר הטיעון עם זקן

פרשת הולילנד - המדריך המלא

בין תיקים לזיכויים: כל פרשות אהוד אולמרט