המתיחות חוזרת לחצי האי: פגז נחת בשטח קוריאה הדרומית

לאחר שאתמול הודיעה כי בכוונתה לערוך ניסוי גרעיני חדש, פתחה הבוקר קוריאה הצפונית בתרגיל באש חיה באזור הגבול עם שכנתה מדרום. קוריאה הדרומית דיווחה כי במסגרת התרגיל פגז נחת בשטחה וחילופי אש נפתחו בין הצדדים

המתיחות חוזרת לחצי האי הקוריאני: קוריאה הדרומית דיווחה הבוקר (ב') כי פגז של צבא קוריאה הצפונית נחת בשטחה, במהלך תרגיל באש חיה שעורכת פיונגיאנג בגבול בין המדינות. בתגובה, השיבה קוריאה הדרומית באש לעבר מקור הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה הכריזה קוריאה הצפונית על תרגיל באש חיה באזור הגבול עם שכנתה הדרומית, סמוך לחופה המערבי. הודעה זו מגיעה יממה לאחר שפיונגיאנג הודיעה על כוונתה לערוך ניסוי גרעיני "מסוג חדש", בעקבות פעולותיה של ארצות הברית באזור.

רק בשבוע שעבר שיגרה קוריאה הצפונית סדרה של טילי קרקע-קרקע מסוג "רודונג", שביכולתם להגיע לטווח של 1,800 ק"מ.

הניסוי התקיים, כשכמנהיגי ארצות הברית, יפן וקוריאה הדרמית התכנסו בהאג לשיחות פסגה בנושא האיום הגרעיני של המדינה האסייאתית. מבחינת יפן וקוריאה הדרומית שיגור טילים מסמן הסלמה משמעותית ומצביע על כך שפיונגיאנג מאיימת בהכנות לפלישה - כך לדברי משרד ההגנה הדרום קוריאני, במיוחד כשהניסוי בוצע ללא התראה מראש, כמו במקרים קודמים.

התקרית הפרה את הצהרת פיונגיאנג מ-2002, שלפיה תקפיא ירי טילים בליסטיים, כמו גם החלטות של מועצת הביטחון של האו"ם האוסרות על המדינה הקומוניסטית לשגר טילים בליסטיים. השיגור הפעם מעיד על כך שקוריאה הצפונית לא מפסיקה לפתח טילים ארוכי טווח במקביל לפיתוח נשק גרעיני.