ארדואן הכריז על ניצחונו בבחירות: "אויביי עוד ישלמו"

ראש הממשלה הטורקי ארדואן הכריז הלילה על ניצחון מפלגתו בבחירות המקומיות במדינה מול עשרות אלפי תומכים נלהבים באיסטנבול. בדבריו, התייחס ארדואן לגורמים שחשפו את פרשת השחיתות אליה נקשר שמו ושיגר אליהם מסר מאיים: "אויביי עוד ישלמו על מעשיהם"

הכריז על ניצחון. ארדואן (ap)

ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, הכריז הלילה (ב') על ניצחון מפלגתו בבחירות המקומיות במדינה ולא שכח להפנות איומים למתנגדיו. "אכניס את האויבים לרשימה השחורה", אמר ארדואן בנוגע לגורמים שהאשימו אותו בשחיתות. "הם עוד ישלמו על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדואן דיבר ממרפסת במטה מפלגת הצדק והפיתוח שבאיסטנבול להמוני בני אדם שהריעו לו. על פי תוצאות של המדגמים האחרונים במדינה, מפלגתו של ארדואן זכתה בכ-45% מקולות הבוחרים, בעוד המפלגה היריבה זכתה ל-25 אחוזי תמיכה בלבד.

המוני טורקים צבאו אתמול על הקלפיות וסימנו את בחירתם במושלי מחוזות, ראשי ערים ומוכתרי כפרים ושכונות. ניצחון בבירה אנקרה ובאיסטנבול הגדולה נחשב חיוני לארדואן.

מטרתו המוצהרת של ראש הממשלה הטורקי היא להמשיך ולהנהיג את טורקיה עד שנת 2023, או אז ימלאו 100 שנה לנפילת האימפריה העותמנית. גם אם התוצאות היום יסתרו בפניו, הוא לא מתכוון ללכת לשום מקום.

כשסימן ראש ממשלת טורקיה את יום הבחירות לרשויות המקומיות כמבחן לכוחו הפוליטי, הוא העריך שהרוב המוחץ שיתמוך במועמדים שיציב יאפשר לו לשנות את החוקה ולהפוך לנשיא עם כל סמכויות השלטון.